Binance’e Opsiyon İşlemleri Geliyor

Binance’e Opsiyon İşlemleri Geliyor

Paylaş
Binance’e Opsiyon İşlemleri Geliyor

Binance geçtiğimiz yılın sonlarına doğru Binance Futures adlı bir vadeli işlem platformu açtı ve CME Group, Bakkt gibi isimlerin rakibi haline geldi. Şirket şimdi de opsiyon sözleşmelerini açıp CME Group gibi isimlere meydan okumayı planlıyor.

Zhao Açıkladı

Binance CEO’su Changpeng Zhao bugün sosyal medya hesabından paylaştığı gönderide Bitcoin opsiyonlarını test etmeye başladıklarını gösterdi.

Zhao yalnızca yukarıdaki bu görüntüyü paylaştığı için bu sözleşmelerin detaylarına dair henüz bir bilgi yok. Bu sözleşmelerin tam olarak ne zaman hazır olacağı da bilinmiyor. Yani şu an için bilinen tek şey Binance’in opsiyon işlemlerini hazırlamaya çalıştığı.

Kullanıcılardan Tepki

Binance CEO’su Changpeng Zhao’nun bu paylaşımı yapmasının ardından birçok kişi şirketin bu hamlesini eleştirmeye başladı.

Binance zaten FTX tokenları yüzünden epey sert bir şekilde eleştiriliyordu. Şirket bundan birkaç gün önce FTX tokenlarını borsadan çıkardı ve bunun sebebinin “bilgi yetersizliği” olduğunu söyledi. Şirket şimdi yine yatırımcılar açısından riskli olan ve opsiyon işlemlerine dair yeterli bilgisi olmayan insanlara pahalıya patlayabilecek bir adım atıyor.

Özellikle uzun vadeli Bitcoin yatırımcıları opsiyon satarak makul miktarlarda kazanç sağlayabiliyorlar. Ancak bir türev aracı olan bu opsiyonların spekülatif bir yapıları var. Dolayısıyla opsiyon satmadan önce bu işlemler hakkında epey bilgi toplamak gerekiyor.

Kullanıcıların asıl eleştirdikleri nokta Binance’in opsiyon sözleşmelerini hazırlaması değil. İnsanlar şirketin daha borsada ‘stop-loss’ yokken böyle bir girişimde bulunmasına tepki gösteriyorlar. Kimileri ise Binance’in opsiyon işlemlerini başlatmadan önce birkaç eğitici içerik hazırlaması gerektiğini belirtiyor.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap