Binance’den Değerli Yapay Zeka Atağı: Bu 5 AI Coin Hareketlendi!

Binance’den Değerli Yapay Zeka Atağı: Bu 5 AI Coin Hareketlendi!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Binance’den Değerli Yapay Zeka Atağı: Bu 5 AI Coin Hareketlendi!

Yapay zeka teknolojisini destekleyen ve benimseyen şirketler ortasına Binance’de katıldı. Başkan borsa, bugün yeni bir duyuruda, “Binance Sensei” ismini verdiği yapay zeka takviyeli yeni aracını tanıttı.

Binance, ChatGPT takviyeli yapay zeka teknolojisini duyurdu

Yapay zeka şirketi OpanAI’ın eserlerinden biri olan ChatGPT, halka açıldıktan kısa müddet sonra teknoloji dünyasını yerinden oynattı. Birinci yansılar teknolojiye karşı taraf alsa da, kullanım alanları ve üretkenliğiyle gündemde kalmaya devam ediyor. Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere, Elon Musk ve Steve Wozniak üzere isimlerin yer aldığı binlerce teknoloji uzmanı, ArGe çalışmalarının durdurulması için davet yapmıştı.

Yeni bir gelişmede Binance, ChatGPT’yi eğitim platformu Binance Academy’ye entegre ettiğini duyurdu. 24 Nisan tarihli bir blog gönderisinde şirket, “Binance Sensei” ismini verdiği yeni AI takviyeli aracını tanıttı.

Binance Sensei nedir? Kripto kullanıcıları için ne manaya geliyor?

Binance, eğitim platformu Binance Academy’de kullanıcıların sorularına cevap vermek için ChatGPT’yi devreye aldı. Yeni araç, Web3 mevzuları hakkında kullanıcıları bilgilendirmek için makine tahsilini kullanıyor. Kullanıcılar, Sensei’ye makul bir soru yahut anahtar sözle yönlendirme yaparak, yapay zekanın kendileri için özetlediği yaklaşık 150 söz uzunluğunda bir yanıt alabiliyorlar.

Bu ortada, Binance Sensei hakkındaki haberlere Twitter’da kimi yansılar geldi. Kullanıcılar bir robotun öğretmenleri olup olamayacağını sorguladılar.

AI Coin piyasası Binance haberine nasıl reaksiyon verdi?

Blockchain ve yapay zeka teknolojisini birleştiren altcoin’ler, ChatGPT’nin ortaya çıkmasıyla birlikte kalıcı trend haline geldi. FET, AGIX, INJ ve ROSE üzere kriptolar, üç haneli yükseliş kaydetti. Binance Sensei’nin ortaya çıktığı yeni duyuru esnasında, birtakım AI Coin’ler çift haneli kar gösteriyor. Son 24 saatte en çok yükselen projelerin listesi:

  • Scry.info (DDD): %26,54
  • GNY (GNY): %8,56
  • Cindicator (CND): %8,67
  • Pawtocol (UPI): %5,86
  • Ojamu (OJA): %5,15
Ulaş Utku Bozdoğan: Binance’den Değerli Yapay Zeka Atağı: Bu 5 AI Coin Hareketlendi! 1

Bu ortada, kimi uzmanlar, yapay zekanın berbata kullanıldığında tehlikeli olabileceğini söylüyor. Örneğin, AI tabanlı bir silah sistemi, pak sivilleri gaye alabilir. Ayrıyeten, yapay zeka kullanımı, işsizlik, data kapalılığı ve güvenlik üzere öteki meselelere da yol açıyor. Bununla birlikte, AI teknolojisi hakikat halde yönetildiğinde, birçok kesimde verimliliği artırabilir ve insan hayatını kolaylaştırabilir.

Hükümetler yapay zeka teknolojisine nasıl reaksiyon gösteriyor?

AI teknolojisi, süratle kabul gördüğü üzere denetim edilmemesi durumunda kaygılara yol açıyor. İtalya, teknolojinin kullanımına kısa bir yasak koyarak tedbir almaya başladı. Avrupa Birliği düzenleyicileri de BigTech şirketlerinin AI algoritmalarını araştırmayı planlıyor.

Uzmanlar, AI teknolojisinin daha yaygın hale gelmesiyle birlikte, yakında düzenleyici baskının artacağını öngörmektedirler. Çin’deki yetkililer de ülkedeki tüm yapay zeka hizmetleri için mecburî güvenlik incelemeleri uygulamaya hazırlanmaktadırlar.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap