Binance’de Listeli Bu 3 Altcoin İçin Sert Düşüş Uyarısı!

Binance’de Listeli Bu 3 Altcoin İçin Sert Düşüş Uyarısı!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Binance’de Listeli Bu 3 Altcoin İçin Sert Düşüş Uyarısı!

Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere, anlık olarak kripto para piyasasında Bitcoin (BTC) ve Ethereum’un (ETH) yaşadığı düşüşlerle birlikte bir düşüş trendi hakim bulunuyor. Kripto para uzmanları ise dev kripto para borsasında yer alan bu 3 altcoin projesi için sert düşüş ikazlarında bulunuyor! Pekala, bu altcoin projeleri için sırada ne var? Uzmanlar açıkladı…

Analist: “Popüler altcoin GRT, bu düzeylerde tutunamazsa süratli bir çakılma yaşayabilir!”

Popüler analiste nazaran The Graph (GRT) güçlü bir direnç bölgesi tarafından reddedildikten sonra alçalan bir formasyon oluşturdu. Kasım 2022’de 0,52 doların altına düştükten sonra, The Graph (GRT) güçlü bir toparlanma başlattı ve bu da fiyatın 0,1 dolarlık direnç bölgesinin üzerine çıkmasına ve 0,17 dolarlık güçlü dirence yaklaşmasına yardımcı oldu. Fiyat başlangıçta 0,17 dolar bölgesinin üzerine çıkmasına karşın, bunun yanlış bir kırılma olduğu ortaya çıktı. GRT fiyatı bu bölge tarafından reddedildi ve satış baskısının bir işareti olan uzun bir üst fitil oluşturdu.

Ulaş Utku Bozdoğan: Binance’de Listeli Bu 3 Altcoin İçin Sert Düşüş Uyarısı! 1

O vakitten beri, boğalar birkaç kere 0,17 dolar bölgesinin üzerine çıkmaya çalıştı lakin başarısız oldu. Geçen haftaki ret, yutan bir düşüş formasyonu yarattı. Bu, ayıların piyasanın denetimini ele geçirdiğine işaret eden bir düşüş formasyonudur. Buna ek olarak, reddedilme, haftalık RSI göstergesindeki düşüş eğilimi ile birleşerek ehemmiyetini daha da güçlendiriyor. Şayet bu düzeyler gerçekleşirse, GRT fiyatı 0,1 dolarlık takviye bölgesini bir kere daha ziyaret edebilir ve mevcut fiyattan yüzde 20’den fazla bir düşüşe işaret edebilir.

Bununla bir arada GRT fiyatı 15 Mart’tan bu yana 0,13 dolar -0,175 dolar aralığında süreç görüyor. Fiyat, aralığın hem direnç hem de takviye sınırlarını birkaç kere test etti. Şu anda, aralığın takviyesine bir kere daha 0,13 dolardan yaklaşıyor. Bu çok kıymetli bir fiyat düzeyi zira altındaki bir toparlanma yahut bozulma gelecekteki eğilimi belirleyebilir. Fiyat bu düzeyden toparlanırsa, aralığın orta çizgisine 0,15 dolara yükselebilir. Bu düzeyin altına inilmesi ise fiyatın uzun vadeli dayanak bölgesi olan 0,1 dolara düşmesine neden olabilir. Bu da GRT için büyük bir düşüş demek.

Ulaş Utku Bozdoğan: Binance’de Listeli Bu 3 Altcoin İçin Sert Düşüş Uyarısı! 2

Filecoin (FIL) yatırımcıları satışa geçti! Fiyat ne olacak?

Filecoin fiyatında 6 doların altına gerçek yaşanan süratli düşüş, ayılar için güçlü bir destek oluşturdu. Bununla birlikte bir günlük grafikte, Filecoin yüzde 1,1’lik bir kayıpla konsolidasyon gösteriyor. Geçtiğimiz hafta boyunca tanınan altcoin FIL yaklaşık yüzde 17 bedel kaybetti. Filecoin için teknik görünüm, talep ve birikimdeki düşüşle birlikte düşüş baskısına işaret ediyor. Satıcılar daha da bastırırsa, düşüş baskısına katkıda bulunacaktır. Bitcoin’in 30.000 doların üzerinde kalma çabası öteki altcoinleri de etkileyerek onları acil direnç düzeylerinin altında tuttu. FIL’in 5,50 dolar fiyatının üzerine çıkması için talebin önümüzdeki süreç seanslarında toparlanması gerekiyor. Filecoin’in piyasa bedelinde geçtiğimiz gün yaşanan düşüş de artan satış baskısına işaret ediyor. Daha geniş piyasa gücü, altcoin’in sonraki süreç seanslarındaki fiyat hareketi için çok değerli olmaya devam ediyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Binance’de Listeli Bu 3 Altcoin İçin Sert Düşüş Uyarısı! 3

Anlık olarak FIL fiyatı 5.26 dolar düzeylerinde bulunuyor. Filecoin’in 6 dolar düzeyinin altına düşmesiyle birlikte özgür düşüşe geçen tanınan altcoin, 5.60 dolarlık bir dirençle karşı karşıya bulunuyor. Bu direncin aşılması durumunda sıradaki düzey 6.30 dolar civarlarında bulunuyor. Bunun bilakis olarak düşüş istikametli ise 4.90 dolarda bir dayanak düzeyi yer alıyor. Şayet bu düzeyin altına düşmeyi başarırsa, FIL 3.80 dolar düzeylerine kadar gerileyecek.

Ulaş Utku Bozdoğan: Binance’de Listeli Bu 3 Altcoin İçin Sert Düşüş Uyarısı! 4

Bununla bir arada son birkaç süreç seansında, talepteki düşüş nedeniyle FIL için alım gücü kıymetli ölçüde azaldı. Nispi Güç Endeksi, alım gücünün azaldığını ve endeksin 40 düzeyinin altına düşmesiyle satış gücünün denetimi ele geçirdiğini gösterdi. Ayrıyeten, FIL fiyatı 20-Basit Hareketli Ortalama çizgisinin altına düşerek satıcıların denetimi ele geçirdiğini ve piyasadaki fiyat ivmesini yönlendirdiğini gösterdi. Bununla birlikte, Filecoin 5,60 dolar işaretini aşarsa, kripto para 20-SMA çizgisinin üzerine çıkarak boğaları geri getirebilir.

Ulaş Utku Bozdoğan: Binance’de Listeli Bu 3 Altcoin İçin Sert Düşüş Uyarısı! 5

Bu yazının yazıldığı sırada Filecoin, başka teknik göstergelerle uyumlu olarak satış sinyalleri veriyor. Hareketli Ortalama Yakınsama Sapması, fiyat momentumu ve trend dönüşleri için satış sinyallerini gösteren kırmızı histogramlar gösteriyor.

Uzmanlar açıkladı: Ethereum (ETH) direnç düzeyini kaybediyor!

Kripto para piyasasının yakından takip edilen bir kripto para analisti, önder altcoin Ethereum (ETHİ) için kritik düzeyleri aktarırken, büyük kuruluşların kuruluşların piyasalardan çıkmak için likidite olarak yükselişteki ETH yatırımcılarını kullandığını söylüyor ve yatırımcıların şu anda kapana kısıldığını şu sözlerle aktarıyor:

Ethereum’un bu aralığın üzerine nasıl çıkacağından bahsediyorduk ve bu aralığın yeniden düşüş eğilimine girmek için harika bir aralık olduğunu, bilhassa de bu zayıflığı görürsek potansiyel kısa durumlar için bir plan oluşturmaya başlayacağımızı söylüyorduk. Elimizde ne olduğuna bir bakın, tek bir haftada yüzde 11 ya da yüzde 12’lik bir düşüş, bu karları büsbütün aksine çevirdi ve yakın vadede düşüşe devam etmeye hazırmışız üzere görünüyor. Pekala burada durum neden bu türlü?

Bu, 2022 yılının Mayıs ayından bu yana içinde bulunduğumuz en yüksek aralıktı. Pek çok yatırımcının tuzağa düşmesine neden olan da bu zira pek çok insan, potansiyel direnci ya da fiyatı yaklaşık bir yıldır aşağıda tutan direnci kırdığınızda, herkesin uzun mühlet devam etme dürtüsünü hissettiği vaktin bu olduğunu düşünüyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Binance’de Listeli Bu 3 Altcoin İçin Sert Düşüş Uyarısı! 6

Merten, balinaların ve kurumların muhtemelen ETH’nin mevcut fiyat yapısından ve piyasalardaki çok yükselişten faydalandığını söylüyor. Büyük yatırımcıların son ralliden kâr elde ettikçe fiyatların değerli ölçüde düşeceğini iddia ettiğini söylüyor ve şu kelamları aktarıyor:

Kenarda oturuyorsanız, nakit paranız varsa, FOMO’yu (kaçırma korkusu) hissediyorsunuz ve bu herkesin saldırması gerektiğini düşündüğü vakit.Daha geniş bir dalgayı yakalayamayan herkes muhtemelen bu noktada başlıyor ve bu dalgayı uzun müddettir kullanan büyük ölçekli yatırımcılar için en uygun vakit.

Bu, elden çıkardıkları vakit dilimidir. Bu alıcıları, çok daha yüksek bir değerlemeyle çok daha büyük bir indirimle satın aldıkları konumları satmak için çıkış likiditesi olarak kullanırlar. Oyunun ismi budur arkadaşlar ve şayet bu hislerle alım satım yapıyorsanız, bu daha büyük yatırımcılar, bu hislerden faydalanacak daha akıllı beşerler tarafından kullanılacaksınız.

Ulaş Utku Bozdoğan: Binance’de Listeli Bu 3 Altcoin İçin Sert Düşüş Uyarısı! 7

Merten ayrıyeten büyük fotoğraftaki makro şartlara da bakıyor ve ABD Merkez Bankası’nın enflasyonla gayret etmek için faiz oranlarını sıkılaştırmaya devam edeceği konusunda uyarıyor:

Bu ortamdaki aykırı görüşlüler, şu anda makro ortamda iktisatta hala çok fazla enflasyon olduğu ve Federal Rezerv’in insanların beklediğinden çok daha fazla sıkılaştırmaya devam etmek zorunda kalacağı gerçeğini görmezden gelemezler. Geçtiğimiz bir ya da bir buçuk yıl boyunca bu anlatı üzerinde durduk, başka pek çok insan daima yükselişteydi ve enflasyonun yapışkan olduğu, düzeltilmesinin vakit aldığı tekraren kanıtlandı.

ETH, anlık olarak 1.837 dolar pahasında ve son bir haftalık süreçte yüzde 13 düşüş gösterdi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap