Binance’dan Euro/Coin kararı!

Binance’dan Euro/Coin kararı!

Paylaş
Binance’dan Euro/Coin kararı!

Dünya’nın en büyük kripto para borsası Binance fiat para ile işlem yapma kararını halka duyurdu. Duyuruya göre, işleme alınacak olan ilk fiat para Euro olacak. Buna göre yakın bir tarihte kripto para borsasında Euro/coin çiftlerini de görebileceğiz. 

Binance CEO’su Zhao Changpeng yaptığı açıklamada yıl sonuna doğru şirketin merkezini Maltaya taşıdıktan sonra Euro ticaretine izin vereceklerini söyledi. Ayrıca uzun vadede diğer para birimlerini de eklemeyi planladıklarını söyledi.

Son zamanlarda fiat para çiftlerini ekleme planına sahip tek kripto borsa Binance değil. Birkaç hafta önce diğer büyük borsalardan biri olan Bittrex, bazı müşterilerine BTC/USD işlemlerine izin verecek bankacılık anlaşmalarını gerçekleştirdiğini duyurmuştu. Temmuz ayında kurulan Binance, ilk çeyrekte günlük 1.4 milyon dolar – 1.5 milyon dolar arasında değişen alım-satım  işlemleri ile 150 milyon dolarlık bir kar elde ettiklerini açıkladı. Şirketin 9 milyon kullanıcısının olduğu biliniyor.

Binance geçtiğimiz günlerde Blockchain AR-GE bölümü Binance Labs için 1 milyar dolarlık fon ayırdıklarını söyledi. Haftasonu Güney Kore borsasında meydana gelen sert düşüşten dolayı kripto piyasalar 42 milyar dolar değer kaybetti. Bu yıl Bitcoin’de meydana gelen %50 değer kaybına rağmen Binance gelişmeye ve genişlemeye devam ediyor.

Zhao, Binance’ın yakında Channel Islands’da Jersey’den bir borsa lisansı alacağını ve burada 100 kadar personel ile bir ofis açmayı planladığını duyurdu. Şirket ayrıca Tayvan’da yetkililer ve bankalarla görüşmelerde bulunduğunu söyledi.

Şüphesiz ki Binance’ın almış olduğu fiat para kararı diğer borsalar içinde emsal teşkil edecektir. Kripto piyasaların genişlemesiyle gelecekte ön görülen, kripto paraların fiat paraları yavaş yavaş içine alacağı yöndedir. Ayrıca Binance borsasının, kripto endüstrisini ana akımda daha ilerilere taşıyacak potansiyele sahip olduğu inanılıyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap