Binance Yöneticileri İstifa Etti! İşte Nedeni ve CZ Açıklaması!

Binance Yöneticileri İstifa Etti! İşte Nedeni ve CZ Açıklaması!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Binance Yöneticileri İstifa Etti! İşte Nedeni ve CZ Açıklaması!

Çok sayıda üst seviye Binance yöneticisi, CZ’nin ABD Adalet Bakanlığı’na verdiği karşılık üzerine istifa etmeye başladı. Toplu ayrılık kararı, Binance için kuvvetli bir periyodun ortasında geliyor.

Binance tekrar çalkalanıyor: Üst seviye yöneticiler istifa etmeye başladı

Sıcak gelişmelere nazaran, ABD’deki düzenleyici gelişmelerin akabinde çok sayıda üst seviye Binance yöneticisi şirketten ayrılmaya başladı. Genel danışman Han Ng, baş strateji sorumlusu Patrick Hillmann ve ahenkten sorumlu Kıdemli Lider Yardımcısı Steven Christie firmadan ayrılmaya karar verenler ortasında. Ayrıyeten, global soruşturmalar ve istihbarat lideri Matthew Price’ın da yakın vakitte borsadan ayrıldığı ortaya çıktı.

Özellikle, Binance’in baş strateji sorumlusu Patrick Hillmann, Twitter’dan yaptığı açıklamalarla perde ardına ışık tutuyor. 6 Temmuz’da Twitter’dan, “Binance’ten ayrılıyorum. Fakat bunu âlâ koşullarda yapıyorum. İki yıldır buradayım. Artık benim için bir sonraki gayrete geçmenin vakti geldi” diye yazdı.

Hillmann’ın söyledikleri, Binance CEO’su CZ’nin ABD Adalet Bakanlığı’nın (DoJ) soruşturmasına dahili bir kaynağa atıfta bulunarak verdiği karşılık üzerine borsadan ayrıldığını öne süren bir raporun akabinde geldi.

Genel danışman Han Ng ve ahenkten sorumlu kıdemli lider yardımcısı Steven Christie’nin borsadan ayrıldığı bildirildi.

CZ tekrar Fud daveti yaptı

Raporlara karşılık olarak Zhao, yönetici ayrılmalarının nedenlerinin “hayal ürünü” ve “tamamen yanlış” olduğunu sav etti. Bu tıp olaylar sıklıkla lisana getirdiği üzere, son gelişmelerinde “FUD” olduğunu tweetledi.

CZ’nin tweet’i, son günlerin üst seviye yönetici istifalarının akabinde geliyor. CZ, tweet’ine badirelerin varlığını kabul ederek başladı. Binance’in kısa varoluşunda değerli bir büyüme ve dönüşüm yaşadığını vurguladı. Yalnızca altı yıl içinde 30’dan 8.000 çalışana çıkan iş gücüyle Binance, kuruluşundan sonraki beş ay içinde dünyanın en büyük kripto borsası haline geldi. CZ gururla, Binance’in bu seyahat boyunca kesimdeki en yetenekli profesyonellerden kimilerini kendine çekecek kadar şanslı olduğunu belirtti.

Üst seviye Binance yöneticileri neye reaksiyon gösteriyor?

Fortune’un kaynaklarına nazaran bu şahıslar, CZ’nin ABD Adalet Bakanlığı. (DOJ) tarafından devam eden bir soruşturmayı ele almasıyla ilgili tasaları nedeniyle şirketten ayrılmayı seçti. Bir yılı aşkın müddettir devam ettiği bildirilen soruşturma, Binance’in ABD’li düzenleyicileri yanıltma teşebbüsleri, kara para aklama faaliyetlerine karışma ve yaptırım ihlalleri de dahil olmak üzere çeşitli kabahatler işlediğini argüman ediyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Binance Yöneticileri İstifa Etti! İşte Nedeni ve CZ Açıklaması! 1

Fakat CZ, bu savların büsbütün yanlış olduğunu öne sürüyor. Şu an itibariyle, rastgele düzenleyici otorite tarafından Binance’e karşı rastgele bir resmi suçlamada bulunulmadığını belirtelim. Lakin şirketi çevreleyen inceleme, hiç elbet güçlü bir ortam yaratarak yöneticilerin vazifeden alınmasına yol açtı. Btcpiyasasi.com olarak SEC davasının detaylarına bu yazıda yer verdik.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap