Binance Yeni Duyuru Yaptı! Bu Altcoin Fırlar mı?

Binance Yeni Duyuru Yaptı! Bu Altcoin Fırlar mı?

Paylaş
BTC Piyasası: Binance Yeni Duyuru Yaptı! Bu Altcoin Fırlar mı?

Binance bugün yeni bir duyuru yaptı. Lakin duyuruya geçmeden evvel token yakmanın ne kadar kıymetli olduğunu bir kere daha hatırlatalım. Token burn sistemi olarak bilinen bu prosedür kripto para ünitesine bedel katan bir hareket. Geçelim önder kripto para borsası Binance tarafından yapılan duyuruya.

Binance yeni duyuruyu yaptı

BNB burn portalına nazaran değerli bir gelişşme var. Binance 24. üç aylık burn düzeneğinde 1,99 milyon BNB tokenı yakacak. Binance, BNB Auto-Burn prosedürü aracılığıyla BNB dolanımdaki arzını 100.000.000’un altına çekmeyi amaçlıyor. BNB fiyatı, Binance SEC davasının ortasında darbe aldı. Buna nazaran bir aydan fazla bir müddettir 250 dolar düzeyine yakın yatay hareket ediyor.

Binance, bugün gerçekleşecek üç aylık BNB yakımını duyurmak için 18 Temmuz’da Twitter’dan duyuru yaptı. Binance yakma portalı, BNB Auto-Burn prosedürü aracılığıyla 24. üç aylık BNB token yakma sürecinde 1,99 milyon BNB tokeninin yakıldığını açıkladı. En son üç aylık BNB yakımı, Pioneer Burn Programı aracılığıyla yakılan BNB’yi de içeriyor.

Veriler ne diyor?

Veriler, Binance’in yaklaşık 619 milyon dolar bedelinde yaklaşık 2 milyon BNB tokenı yakacağını gösteriyor. Böylelikle Binance, sirkülasyondaki arzdan 2 milyon BNB token daha çıkaracak. Şu anda, BNB token’ın sirkülasyondaki arzı 155.848.103 BNB halinde. Kripto borsası şimdiye kadar toplam 48 milyon BNB token yaktı.

BTC Piyasası: Binance Yeni Duyuru Yaptı! Bu Altcoin Fırlar mı? 1

Borsa, dolanımdaki toplam arzı 100.000.000 BNB’ye düşürmek için bir Auto-Burn protokolü kullanıyor. Sistem, yakılacak BNB ölçüsünde belirli bir yolu izliyor. Buna nazaran BNB fiyatına ve çeyrek boyunca BNB Snart Chain’de (BSC) üretilen blok sayısına nazaran hesaplıyor.

BNB token yakımı

BNB yakma portalına nazaran, bir sonraki yakma sürecinin kestirimi kıymeti 2.097.345,77 BNB’dir. Bununla birlikte, mevcut bilgiler 25. üç aylık BNB token yakımında BNB token sayısının artmasının beklenen olduğunu göstermekte. 14 Nisan’da Binance, 23. üç aylık BNB yakımında 542 milyon dolar pahasında 2.020.132,25 BNB tokenı yakmıştı. O tarihte varsayım edilen 24. çeyrek BNB token yakımı 2.009.639,84 BNB idi.

BTC Piyasası: Binance Yeni Duyuru Yaptı! Bu Altcoin Fırlar mı? 2

Btcpiyasasi.com olarak baktığımızda token yakma, kripto para tokenlerinin sirkülasyondan kalıcı olarak kaldırılması sürecini tabir eder. Tokenlerin harcanamaz hale geldiği ve faal bir halde sirkülasyondan çıkarıldığı bir adrese yahut akıllı bir mukaveleye gönderilmesini içerir. Token yakma süreçleri ekseriyetle kripto para projeleri yahut borsaları tarafından gerçekleştirilir. Buna nazaran piyasadaki toplam token arzını azaltmanın bir yoludur.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap