Binance Yeni Bir Rekor Kırdı

Binance Yeni Bir Rekor Kırdı

Paylaş
Binance Yeni Bir Rekor Kırdı

Binance, Binance Coin’i çıkardığı zaman yılın her çeyreğinde elde ettiği karın %20’sine denk gelecek miktarda Binance Coin’i (BNB) yakacağını, başka bir deyişle yok edeceğini söylemişti. Fakat şirket BNB’nin whitepaperında sessiz sedasız bir değişiklik yapıp artık elde ettiği kar miktarına göre değil, ticaret hacmine BNB yakmaya karar verdi.

Şirket bugün sabaha karşı Ocak-Mart 2020 dönemini kapsayan bir rapor yayınladı ve rekor miktarda Binance Coin yaktığını açıkladı. Bu aynı zamanda şirketin rekor miktarda hacim elde ettiği anlamına geliyor. Bu hacim hesaplanırken spot, marjin ve vadeli işlem platformlarının hepsi hesaba katılıyor.

Hacim Rekoru Geldi

Artık her çeyrekte elde ettiği ticaret hacmine göre BNB yakan Binance geçtiğimiz çeyrekte rekor miktarda token yaktı. Şirketin açıklamalarına göre 3.373.988 adet BNB yakıldı ki bunların değeri 52.4 milyon dolara denk geliyor.

Binance’in açıklamalarına göre bu şirket tarihinde yeni bir rekorun kırıldığını gösteriyor. Çünkü şirket daha önce ne bu kadar fazla miktarda BNB yakmış ne de yaktığı BNB’lerin dolar bazındaki değeri bu kadar yüksek olmuştu.

Yakılan Binance Coinlerin raporu, Kaynak: Binance

Algı Problemi

Binance’in hacim bazında yeni bir rekor kırmış olması kripto para sektörü için de iyi bir gelişme. Çünkü Binance’in de belirttiği gibi geçtiğimiz çeyrek içerisinde birçok kripto para borsasının ziyaretçi sayısında “3-4 katlık bir artış” görüldü. Bu süreç içerisinde yalnızca Binance’in değil diğer borsaların hacmi de arttı.

Fakat bu noktada hala tam anlamıyla düzeltilememiş bir yanlış anlaşılmaya değinmek gerek. Dediğimiz gibi, Binance normalde elde ettiği karın %20’sini baz alıp buna göre Binance Coin yakıyordu. Fakat şirket artık böyle bir model izlemiyor. Ama insanlar buna rağmen şirketin ne kadar BNB yaktığına bakıp ne kadar kar ettiğini hesaplamaya çalışıyorlar.

Mesela sosyal medyada Richard Raizes adlı bir kullanıcının bu durumu yorumladığını görebiliyoruz. Şirketin ne kadar BNB yaktığına bakan Raizes, Binance’in bu yıl ne kadar kar edeceğini de hesaplamaya çalışıyor.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap