Binance Yeni Bir Blockchain Geliştiriyor

Binance Yeni Bir Blockchain Geliştiriyor

Paylaş
Binance Yeni Bir Blockchain Geliştiriyor

Dünyanın en büyük kripto para şirketlerinden Binance, Binance Smart Chain (whitepaper) adlı yeni bir blockchain geliştiriyor. Bu blockchain ağının standart tokenı tahmin edilebileceği üzere Binance Coin olacak.

Ethereum ile Uyumlu

Binance’in şu anda zaten Binance Chain adlı bir blockchain ağı bulunuyor. Hatta şirketin Binance DEX adlı merkeziyetsiz borsasını da bu blockchain destekliyor. Fakat şirket şimdi bunun üstüne Smart Chain adlı bir ağ daha geliştiriyor. Peki neden?

Görünüşe göre şirket Binance Chain’in belli başlı alanlarda yetersiz kaldığı kanısında. Binance’in açıklamalarına göre geliştiriciler Binance Chain’de özellikle merkezsiz uygulamalar (dApp) konusunda eksiklik yaşıyorlar. İşte Smart Chain ağı tam olarak bu eksikliği gideriyor.

Binance Chain ile birlikte çalışacak olan Smart Chain’in Ethereum ile de uyumlu olacağını belirtmek gerek. Smart Chain her ne kadar dApp konusunda Ethereum’un rakibiyse de bu iki ağ birbirleriyle uyumlu olacak. Binance bu durumu şöyle açıklıyor:

“Dünyada büyük bir kullanıcı kitlesine ulaşan ilk akıllı kontrat platformu Ethereum’dur. Binance Smart Chain; Ethereum’un gelişmiş uygulamalarından faydalanabilmek için Ethereum ile uyumlu olacaktır.”

Staking Hizmeti

Binance’in açıklamalarına göre özellikle Smart Chain adlı bu yeni platform özellikle Binance Coin sahiplerinin işine yarayacak.

Binance Coin kullanıcıları Smart Chain’i BNB ile staking yapmak için kullanabilecek ve bu sayede gelir elde edebilecekler. Şirketin açıklamalarına göre bu, “bir yandan Smart Chain’in gelişimine katkıda bulunup bir yandan da para kazanmak isteyen kişiler” için büyük bir fırsat olacak.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap