Binance ve Dubai Ticaret Merkezi Otoritesi arasında önemli anlaşma

Binance ve Dubai Ticaret Merkezi Otoritesi arasında önemli anlaşma

Paylaş
Uzman Coin: Binance ve Dubai Ticaret Merkezi Otoritesi arasında önemli anlaşma

Kripto para borsası Binance, uluslararası sanal varlık ekosistemi yaratmayı plânlayan Dubai Dünya Ticaret Merkezi Otoritesi (DWTCA) ile mutabakat anlaşması imzaladığını açıkladı.

DWTC dün yaptığı açıklamada da, Birleşik Arap Emirlikleri’nin yeni iş tarzlarını ülkeye çekmesi ve bölgesel yarışta rakiplerinin önüne geçmek için bir kripto para bölgesi yaratıp onun düzenleyicisi olacağını belirtmişti.

Ticaret hacmine göre dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance de, yaptığı açıklamada Dubai’de sanal varlık regülasyonlarının geliştirilmesine yardımcı olmayı planladığını belirtti:

“Binance, Dubai’nin geleceğe yönelik yeni plânının, küresel ekonominin büyümesine katkıda bulunacağına inanmaktadır. Burada amaç, kripto para borsalarına, blok zinciri teknolojisine, DLT (dağıtık defter teknolojisi) hizmetleri sunan işletmelere ya da çeşitli dijital para ve varlıkların Dubai’de lisanslanmasına yardımcı olmaktır”

Merkezini de BAE’ye mi çekecek?

Bilindiği üzere kripto paralara olan ilginin 2021 yılında ciddi şekilde artmasıyla, ülkelerin regülasyon kurumları da en çok kullanılan borsalardan olan Binance züerinde büyük bir baskı oluşturmuşlardı.

Borsa birçok regülasyon kurumuyla çeşitli görüşmeler yaparken, son olarak ise Singapur Para otoritesi’ne yaptığı lisans başvurusunu geri çekmişti.

Binance’in bu hamlesnin ardından yeni hedef olarak ise Birleşik Arap Emirlikleri’nin seçildiği iddia edilmişti.

2 senedir Singapur’da yaşayan borsa CEO’su Changpeng Zhao’nun da Dubai’den ev alması, bu iddiaları daha da güçlendirmişti.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap