Binance.US, Voyager Digital ile yaptığı muahedeyi sonlandırdı

Binance.US, Voyager Digital ile yaptığı muahedeyi sonlandırdı

Paylaş
BTC Piyasası: Binance.US, Voyager Digital ile yaptığı muahedeyi sonlandırdı

İflas eden kripto borç sağlayıcısı Voyager Digital, Binance.US’ten varlık alım muahedesini sona erdirdiğini söyleyen bir mektup aldığını açıkladı.

Voyager, salı günü attığı bir tweet’te, “Bugün Binance.US’ten varlık alım mukavelemizi fesheden bir mektup aldık. Bu gelişme hayal kırıklığı yaratsa da, iflas planımız Voyager platformu aracılığıyla müşterilere nakit ve kriptonun direkt dağıtılmasına yardımcı olacak.” tabirlerini kullandı.

Binance.US ise feshin sebebini “tüm Amerikan iş dünyasını etkileyen ve öngörülemeyen bir çalışma ortamı yaratan düzenleyicilere” bağladı.

1 milyar dolarlık muahedenin kıymetli bir kısmı, kontratın vergi yahut menkul değerler yasası ihlallerini hafifleteceği kaygısına karşın ABD hükümeti tarafından 20 Nisan’da onaylanmıştı.

Anlaşmanın onayı, Voyager alacaklılarının büyük çoğunluğunu ve iflas yargıcı Michael Wiles’ı kapsıyordu. Alacaklılar komitesi, Twitter’da paylaştığı bir gönderide hayal kırıklığına uğradıklarını ve Binance.US’i amaç alan tezleri araştırdıklarını söylemişti.

Menkul Değerler ve Borsa Komitesi (SEC) dahil ABD hükümetinin avukatları, potansiyel olarak Voyager’ın VGX token’ı da dahil olmak üzere mutabakatta yer alan birtakım varlıkların kayıt dışı menkul değerler olabileceğini savunarak muahedeyi engellemeye çalıştı. Bu gelişme üzerine VGX token’ı yaklaşık yüzde 11 düşüş yaşadı.

Binance.US, aralık ayında yaptığı teklifte, muahedenin dört ay içinde tamamlanmaması durumunda tarafların geri çekilebileceğini söylemişti. Voyager’ın avukatları ise muahedenin 1 milyondan fazla alacaklısına fazladan 100 milyon dolara mal olabileceği konusunda uyardı.

Binance’in CEO’su Changpeng Zhao, mutabakatın bozulmasının Binance’in kayıt dışı kripto türevler sattığı argüman edilen davayla alakalı olabileceği spekülasyonlarına omuz silkme emojisiyle yanıt verdi.

Bu makale birinci olarak CoinDesk Türkiye üzerinde yayımlanmıştır

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap