Binance Üçüncü İtibari Para – Kripto Para Borsasını Açtı

Binance Üçüncü İtibari Para – Kripto Para Borsasını Açtı

Paylaş
Binance Üçüncü İtibari Para – Kripto Para Borsasını Açtı

Ticari hacim bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası olma unvanını taşıyan Binance, üçüncü itibari para- kripto para borsasını Singapur’da açtı. Binance borsası bundan önce Jersey ve Uganda’da borsasını açmıştı. En son Singapur’da faaliyete başlayan borsa, şimdilik yalnızca Bitcoin’i destekliyor. Bir süre daha bu şekilde devam etmesi beklenen ünlü borsanın daha sonraki süreçte bünyesine farklı coinler ekleyeceği belirtildi. Jersey ve Uganda’da yer alan borsalarda Bitcoin’in yanı sıra Etheruem desteği de veriliyor.

Binance’ın sözcüsü, The Block ile yaptığı röportajda yapılan bu yenilikle ilgili açıklamalarda bulundu. Sözcü tarafından yapılan açıklamada, Singapur regülasyonunun müsaade etmesi durumunda borsaya çok daha fazla kripto para ekleneceğini duyurdu. Binance borsası Singapur’da platformunu açmak için daha evvelden de Coinbase platformu ile ortaklık imzalayan Xfers ile anlaşmaya vardı. Bilindiği üzere Coinbase borsası zor bir süreçten geçiyor. Oldukça sıkıntılı bir dönemden geçen Coinbase platformu, Singapur’daki borsasını kapatmak mecburiyetinde kaldı. Bunun sonucunda da Xrefs ile ortaklıkları da sona erdi.

Binance’ın Singapurda platform kuracağı geçtiğimiz yılın ekim ayında kararlaştırılmıştı. Binance tarafından yapılan bu atağın hız kesmeden devam edeceği öğrenildi. Ünlü borsa, Güneydoğu Asy’da birçok platform oluşturma içerisinde olduğu da gelen bilgiler arasında. The Block’un haberine göre Binance borsası önümüzdeki süreçte Malta, Arjantin, Rusya, Kore ve Türkiye’ye de borsa açmayı planlıyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap