Binance Takviyeli Altcoin, Son Haberlerle Çakıldı!

Binance Takviyeli Altcoin, Son Haberlerle Çakıldı!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Binance Takviyeli Altcoin, Son Haberlerle Çakıldı!

Binance ağı tarafından desteklenen merkeziyetsiz borsa (DEX) projesi için son vakitlerde olumsuz gelişmeler var. PancakeSwap’in CAKE tokenı, token iktisadında önerilen değişikliklerin akabinde yüzde 20’nin üzerinde düştü. Böylelikle son günlerde değerli bir bedel kaybı yaşadı. İşte detaylar…

Binance takviyeli PancakeSwap’te kriz var

Son günlerde, PancakeSwap’in tokenı CAKE, topluluk tarafından güzel karşılanmayan token iktisadından etkilenmekte. CAKE fiyatı önerilen değişikliklerin akabinde pahasında yüzde 20’nin üzerinde değerli bir düşüş gördü. BNB Chain’deki önder DEX olan PancakeSwap, enflasyonu yüzde 20’den sadece yüzde 3-5’e düşürmek için CAKE token arzını ayarlamayı önermişti.

Ulaş Utku Bozdoğan: Binance Takviyeli Altcoin, Son Haberlerle Çakıldı! 1

Bununla birlikte, bu teklif birebir vakitte traderlara ve stakerlara verilen ödüllerde yüzde 68’e varan bir azalmayı da içeriyor. Bu atılım, birçok kullanıcının DEX’i terk etmesine neden oldu. Bu da şu anda 2,66 dolardan süreç gören CAKE token fiyatında değerli bir düşüşe yol açtı. Teklife ait oylamada yüzde 41,63’e yüzde 56,42’lik bir bölünme görüldü.

PancakeSwap’e nazaran, proje, planı sırf kullanıcıların yüzde 50’sinden fazlasının kabul etmesi halinde uygulayacak. 1,5 milyondan fazla kullanıcısı olan PancakeSwap, BNB Chain’in önde gelen DEX’idir. Btcpiyasasi.com olarak da bildirdiğimiz üzere kısa mühlet evvel yeni eşsiz özelliklere sahip V3 sürümünü piyasaya sürdü. Mayıs 2022’de platform, CAKE token arzını sınırsız arz yerine 750 milyon ile sonlandırmayı önermişti.

Ulaş Utku Bozdoğan: Binance Takviyeli Altcoin, Son Haberlerle Çakıldı! 2

CAKE arzı azalacak mı?

Şu anda sirkülasyonda yaklaşık 193 milyon CAKE token bulunmakta. Yeni teklif kabul edilirse, CAKE token arzının gelecekte kıymetli ölçüde azalması bekleniyor. Bu teklif, enflasyonu denetim altına alma ve CAKE token’ın bedelini dengeleme gayretidir. Lakin traderlar ve staker’lar için ödüllerdeki azalma nedeniyle topluluk tarafından yeterli karşılanmamıştır.

Sonuç olarak BNB Chain’deki önder DEX, CAKE token arzını ayarlayarak enflasyonu yüzde 20’den yüzde 3-5’e düşürmeyi teklif etmişti. Lakin, bu tıpkı vakitte traderlara ve stakerlara verilen mükafatların yüzde 68’e kadar azaltılmasına neden olacaktı. Bu da birçok kullanıcının DEX’i terk etmesine neden oldu. Teklife ait oylama bölündü. PancakeSwap, planı sadece kullanıcıların yüzde 50’sinden fazlasının kabul etmesi halinde uygulayacaklarını belirtti. Bu gerilemeye karşın, PancakeSwap 1,5 milyondan fazla kullanıcısıyla BNB Chain’de önder DEX olmaya devam ediyor. Kısa müddet evvel yeni özelliklerle V3 sürümünü piyasaya sürdü.

Ulaş Utku Bozdoğan: Binance Takviyeli Altcoin, Son Haberlerle Çakıldı! 3

PancakeSwap, teklif için bir sonraki adımları şimdi açıklamadı. Fakat kimilerine nazaran muhtemelen topluluğun telaşlarını gideren ve birebir vakitte enflasyonu azaltma ve CAKE tokeninin pahasını dengeleme gayelerine ulaşan bir tahlil üzerinde çalışmaya devam edecekler. Bu teklifin PancakeSwap’in geleceğini ve CAKE token’ın kıymetini nasıl etkileyeceğini göreceğiz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap