Binance, Rusya’daki kullanıcıların yasaklarını kaldırıyor

Binance, Rusya’daki kullanıcıların yasaklarını kaldırıyor

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Binance, Rusya’daki kullanıcıların yasaklarını kaldırıyor

İşlem hacmine nazaran başkan kripto para borsası Binance, Mart ayında Rusyalı kullanıcılara yönelik başlattığı kimi yasakları kaldırdı. Bu atılımın akabinde platforma Rusya’dan katılan kullanıcılar, mahallî banka kartları ile süreçler yapabilecek.

Binance, Rusya’ya yönelik uygulanan memleketler arası yaptırımların bir kesimi olarak Rusya pasaportu taşıyan kullanıcıların kimi süreçlerini kısıtlama kararı almıştı. Bu kısıtlamalar ortasında banka kartı ile süreç yapma, süreç limitleri ve hatta kimi kullanıcıların hesaplarına erişimlerinin engellenmesi üzere sert yaptırımlar yer almıştı.

BeInCrypto Rusya departmanı tarafından sürdürülen bir araştırmaya nazaran Binance bu kısıtlamaları kaldırmaya başladı.

Dev borsa, toplumsal medya kanalları aracılığıyla yatırımcılara getirilen 10.000 euro süreç limitini kaldırdığını açıkladı. Binance şimdi bu atılımlar için resmi bir açıklama yapmadı. Buna karşılık yapılan araştırma sonucunda, kullanıcıların bu limitlerin üzerinde süreç yapmaya başladığı ortaya çıktı.

Rusya’da Sıcak Kripto Para Gündemi

Atılan bu adımlara karşın Binance yetkilileri, ülkeye yönelik yaptırımlarda memleketler arası kararları önemsemeye devam edeceğini açıkladı:

Uluslararası yaptırımlar karşısında sıkıntı durumda kalan Rusya, çeşitli ödeme prosedürleri üzerine çalışmalarını sürdürüyor.

Rusya Merkez Bankası Lideri Elvira Nabiullina, kısa mühlet evvel yaptığı bir konuşmada kimi dijital ödeme modellerini araştırdıklarını açıkladı. Nabiullina, bilhassa milletlerarası ticarette ülkenin yeni ödeme araçlarına muhtaçlık duyduğunu belirtti. Bunun akabinde Rusya ve Türkiye ortasında yeni ödeme metotlarına yönelik bir çalışma başlatıldı. Takip edilen yollar ortasında kripto para üniteleri ve CBDC’lerin de yer aldığı düşünülüyor.

Bu makale birinci olarak BeInCrypto üzerinde yayımlanmıştır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap