Binance Rekor Sayıda BNB Yaktı, Fiyat Yükseldi

Binance Rekor Sayıda BNB Yaktı, Fiyat Yükseldi

Paylaş
Binance Rekor Sayıda BNB Yaktı, Fiyat Yükseldi

Popüler kripto para borsası Binance, 18 Nisan tarihinde 11. Binance Coin yakma işlemini tamamladı ve bu işlem ile aslında kendi rekorunu kırmış oldu.  Binance normalde her çeyrek dönemde elde ettiği gelirin %20’lik payını ayırarak bunu Binance Coin yakmak için kullanıyordu.

52 Milyon Dolarlık BNB Yakıldı

Geçtiğimiz aylarda bunu elde ettiği gelir değil de kendi yayınladığı hacme göre yapacağını belirten Binance, yine de inanılmaz sayıda BNB yakarak aslında süreci benzer şekilde devam ettireceğini göstermiş oldu. Toplamda 52,5 milyon dolarlık BNB yakan Binance, bugüne kadarki en yüksek miktara da ulaştı. Toplam BNB arzının da %10,1’i böylece yakılmış oldu.

Binance Coin’in toplam 200 milyon arzı bulunuyor ve bugüne kadar 20,12 milyonunun yakıldığı biliniyor. Binance Coin de bu haber ve kripto para sektörünün genel gidişatı nedeniyle yükselişe geçerek yeniden 16 dolar seviyesinin üstüne çıkmayı başardı. Bundan birkaç sene önce çok alt sıralarda yer alan Binance Coin, Messari’nin araştırmasına göre şu an sektördeki en likit 5. kripto para birimi konumunda.

Bu da Binance Coin’in kısa sürede nasıl bir yol kat ettiğini gözler önüne seriyor.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap