Binance Pazar Hissesi, Yılın En Düşük Düzeyine Geldi!

Binance Pazar Hissesi, Yılın En Düşük Düzeyine Geldi!

Paylaş
BTC Piyasası: Binance Pazar Hissesi, Yılın En Düşük Düzeyine Geldi!

Binance‘teki üst seviye yetkililerin şirketten ayrılmasından sonra borsanın pazar hissesi, 2023’teki en düşük düzeye geldi.

Binance‘te misyon alan üst seviye yöneticileri, şirketin CEO’su Changpeng Zhao‘nun şirketle ilgili düzenleyici soruşturmaları yürütmesi üzerine bu hafta istifa ettiğini belirtmişti. Bununla birlikte tanınan kripto borsanın birçok verisi düşüşe geçti. Bugün prestijiyle Binance‘e ilişkin yayınlanan bir dataya nazaran, borsanın pazar hissesi yüzde 58’e gerileyerek, 2023’teki en düşük pahaya geldi.

BTC Piyasası: Binance Pazar Hissesi, Yılın En Düşük Düzeyine Geldi! 1

Pazar Hakimiyeti, Yüzde 72’den Yüzde 58’e Düştü!

Birkaç gün evvel Binance’in Genel Danışmanı Han Ng, Baş Strateji Sorumlusu Patrick Hillmann ve uyumluluktan sorumlu Kıdemli Lider Yardımcısı Steven Christie de dahil olmak üzere şirketteki üst seviye yetkililerin Zhao’ya şirketten ayrıldıklarını açıkladı. Şirkette yer alan bu kadar kıymetli isimlerin Binance’ten ayırılıyor olması, yatırımcı kitlelerinde tartışma konusu yaratarak, borsa hakkında negatif bir tavır oluşturdu.

Bu sürece BTC’nin de bedel kaybetmesi eklenince, Binance’e ilişkin onlarca bilgi, geri planda kaldı. Bu datalar ortasında en çarpıcı olanı ise, 2023’ün başında yüzde 72 olan pazar hissesinin, bugün prestijiyle yüzde 58’e gerilemesi oldu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap