Binance, Onuncu Binance Coin Yakma İşlemini Tamamladı!

Binance, Onuncu Binance Coin Yakma İşlemini Tamamladı!

Paylaş
Binance, Onuncu Binance Coin Yakma İşlemini Tamamladı!

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan Binance, kendi kripto parası, kendi merkeziyetsiz borsası, kendi vadeli işlem platformu olan devasa bir kurum haline geldi.

40 Milyon Dolara Yakın BNB Yakıldı!

Bazılarına göre sektörde bir tekelleşme yaratan Binance, dün kendi kripto parası Binance Coin (BNB) için onuncu token yakma işlemini tamamladı. Binance bu işlem ile beraber 2.216.888 BNB yani yaklaşık 38,800 milyon dolarlık token‘i tamamen sirkülasyondan kaldırdı. Bu aslında BNB sayısı açısından Binance’in yaptığı en büyük üçüncü token yakma işlemi oldu.

Binance aslında BNB’nin whitepaper’ında her çeyrek dönemin gelir ile token yakma işlemi yapacağını belirtmişti. Daha önce sadece 3. ve 4. token yakma işlemlerinde dünkü işlemden daha fazla BNB’yi yok eden Binance, buna rağmen fiyat olarak ciddi bir etki ise yaratamadı. BNB bu yazının kaleme alındığı an itibariyle %6 üzerinde düşüş yaşıyor. 2019 yılında 30 dolarlık birim fiyat ile rekor kıran BNB, daha sonra sert bir düşüş yaşamıştı ve an itibariyle 17 doların da altına geriledi.

BNB’nin fiyat düşüşünde Bitcoin’in (BTC) bugünkü sert çakılmasının etkisi de olabilir.

Kaynak: Coin Türk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap