Binance LCX Lihtenştayn’da Fiat-Kripto Borsasını Kurdu

Binance LCX Lihtenştayn’da Fiat-Kripto Borsasını Kurdu

Paylaş
Binance LCX Lihtenştayn’da Fiat-Kripto Borsasını Kurdu

Binance ve Lihtenştayn Kripto Borsası (LCX) arasındaki bir ortak girişim olan Binance LCX, 16 Ağustos’ta yayınlanan bir basın açıklamasına göre, fiat-kripto borsasını başlattığını duyurdu.

Yeni ticaret platformu Lihtenştayn’da yer alacak ve büyük para birimleri karşısında İsviçre Frangı (CHF) ve Euro (Avro) arasında ticaret sunacak ve daha sonra düzenleyici onaylarını takiben daha fazla ticaret çifti ekleyecek.

Binance LCX, müşteri desteğini, mevzuata uygunluğu ve devlet iletişimini yönetirken, Binance platformu sunacak ve destekleyecek. Lihtenştayn Başbakanı Adrian Hasler lansmanda şunları söyledi:

“Lihtenştayn’ın mevcut ve gelecekteki yasal çerçevesinin ve uygulamasının, Binance LCX ve diğer Blockchain şirketleri için Lihtenştayn’da olağanüstü hizmetler sunması için sağlam bir temel oluşturduğundan eminiz.”

Lihtenştayn, Zug kantonundaki “Kripto Vadisi” ile bilinen komşusu İsviçre’deki gelişmeleri yansıtan kripto para ve blok zinciri teknolojisine karşı samimi ve açık bir duruş sergiledi.

Son zamanlarda, Lihtenştayn, işletmeler ve müşteriler için yasal ve düzenleyici bir belirlilik sağlayan yeni bir Blockchain yasası getirdi. Bir röportajda Hasler, ülkenin Blockchain teknolojilerinde büyük bir potansiyel gördüğünü belirterek şunları ekledi:

“Blockchain sadece ödeme işlemlerini değil, daha geniş finansal çözümleri, endüstri kullanım durumlarını ve genel uygulamaları da kapsayan çeşitli ekonomik uygulamalar için önemli bir temel oluşturabilir.”

Mart ayında, Liechtenstein kredi kurumu Bank Frick, “doğrudan yatırım” ve beş kripto para (Bitcoin, Bitcoin Cash, Litecoin, Ripple ve Ethereum) için soğuk depolama sunmaya başladı. Hizmet, öncelikli olarak profesyonel piyasa katılımcıları ve finansal aracıları hedeflemektedir. Bankanın baş müşteri temsilcisi Hubert Büchel, kriptoyla ilgili hizmetlerinin tüm Avrupa’daki şirketlerden talep edildiğini iddia etmiştir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap