Binance Kurucusunu Korkutan Binance Coin Raporu

Binance Kurucusunu Korkutan Binance Coin Raporu

Paylaş
Binance Kurucusunu Korkutan Binance Coin Raporu

Multicoin Capital’in ünlü isimlerinden olan Kyle Samani, Binance Coin ile ilgili analizlerini yayınladı. Binance CEO’su Changpeng Zhao ise bu analizi gördükten sonra ‘oldukça korkutucu’ ifadelerini kullandı. Birok kripto para yatırımcısının kullandığı ünlü kripto para borsası Binance’ın CEO’su Zhao, edindiği rapordan sonra Binance coininin değerinin çok altında işlem gördüğü kanısına vardı.

Binance tokenları, mevcut değerinin bir bölümünü tekrar Binance’ın içinde kullanılmasını sağlıyor. Binance tokenları, ödeme ve indirim gibi birçok alanda kullanılabiliyor. Bunun dışında her çeyreğin sonunda Binance, elde ettiği karının yaklaşık olarak yüzde 20’si ile tekrar Binance coin satın alıyor. Bu sayede hem arzın azaltılmasını hem de coinin değerinin korunmasını sağlıyor.

Multicoin Capital’in hazırlamış olduğu rapora göre Binance coininin düşmesinin tek bir nedeni olduğunu ileri sürüyor. Buna göre Binance coininin asıl değer kaybetmesinin nedeni, Binance Chain ile ilgili. Bilindiği üzere Binance Chain, merkezi olmayan bir borsa platformudur. Binance kripto para borsası, Binance Chain’i açıkladığı zaman Binance şirketini bir topluluğa dönüştürmek için hamle yaptığı belirtilmişti.

Binance Chain ilk ortaya çıktığında, Binance’ın Pazar payını tüketeceği konuşuluyordu. Fakat birkaç sene içinde pek çok işlemin Binance Chain’e aktarılacağı iddia ediliyor. Binance kripto para borsası için ortaya çıkacak merkezsiz bir borsa büyük tehlikeydi. Binance’da bu tehlikeyi gördü ve Binance Chain’i ortaya çıkararak oluşabilecek tehlikeyi ortadan kaldırdı.

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap