Binance, karlılığın azalması ile kısıtmalara gitti

Binance, karlılığın azalması ile kısıtmalara gitti

Paylaş
BTC Piyasası: Binance, karlılığın azalması ile kısıtmalara gitti

The Wall Street Journal’ın haberine nazaran Binance, kardaki düşüş nedeniyle çalışan ek haklarında azaltmaya gitti.

Kripto para piyasayı ayı periyodu ile birlikte eski karlılıklarına ulaşamıyor. Bununla bir arada bir The Wall Street Journal haberi karlılığın azalması ile Binance’in kimi kısıtlmalara gittiğini yazdı.

Binance, çalışanların ek haklarını azalttı

Kripto borsası Binance, düşen karın akabinde geçen ay çalışanlara sağlanan yararları kesmeye karar verdi. Şirket, cep telefonu ödemeleri, fitness ödemeleri ve konuttan çalışma harcamaları üzere belli avantajları durduracağını duyurdu. Bu karar, finansal baskıların bir işareti olarak bedellendiriliyor.

The Wall Street Journal Binance’in, son haftalarda 1.000’den fazla çalışanını işten çıkardığın söylemişti. Bu haberin akabinde CEO CZ, bu durumu yalanlayarak işe alımların devam ettiğini yazdı.

Kurucusu ve CEO’su Changpeng Zhao, şirketin hala karlı olduğunu ve düzenleyici davaların etkilemediğini belirtti. Lakin Zhao, gelecekte her üç ila altı ayda bir işten çıkarmalar olabileceğini ve yararların eski nizama dönüp dönmeyeceği konusunda belirsizlik olduğunu tabir etti.

BTC Piyasası: Binance, karlılığın azalması ile kısıtmalara gitti 1

Binance sözcüsü, şirketin kaynakları gerçek halde tahsis etmek için makul eserlere, iş ünitelerine, işçi yararlarına ve siyasetlere baktığını belirtti. Şirket, ABD’deki yasa dışı faaliyet savlarını savunmayı ve mahkemede gayret etmeyi planlıyor.

Binance’in finansal baskılar altında olması, kripto borsasının kar hanesini etkiledi. Düzenleyici kurumlar, Binance’in ABD’de yasa dışı faaliyet gösterdiğini tez ediyor. Binance ise platformunu savunmaya devam edeceğini ve faaliyetlerine devam edeceğini belirtiyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap