Binance Japonya İle Stratejik Ortaklık Kurmaya Hazırlanıyor

Binance Japonya İle Stratejik Ortaklık Kurmaya Hazırlanıyor

Paylaş
Binance Japonya İle Stratejik Ortaklık Kurmaya Hazırlanıyor

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Binance, iki Japon firması ile stratejik ortaklık konusunda görüşmelere başladığını açıkladı.

Binance, TaoTao ve Z Corporation

17 Ocak’ta yapılan basın açıklamasına göre Binance, Yahoo Japan ve Japon lisanslı kripto para borsası olan TaoTao‘nun bağlı olduğu Z Holdings‘in bir yan kuruluşu olan Z Corporation ile görüşmelere başladı.

Her ne kadar görüşmelerin detayları açıklanmasa da Binance, “Z Corporation ve TaoTao’nun Binance ile görüşmelere ve müzakerelere devam edeceğini ve Japonya’daki kullanıcılar için işlem hizmetleri başlatmaya hazırlanacağını” ifade etti.

Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ), ortaklıklar hakkında Cointelegraph’a yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullandı:

Hizmetlerimizi Japonya’ya getirme konusunda Z Corporation ve TaoTao ile ortak çabalarımızın sonuç vermesini dört gözle bekliyoruz. Her şeyden önce, yerel ve küresel standartların endüstri genelinde sürdürülebilir kalkınma ve kamuoyunun daha fazla benimsenmesinde kilit rol oynadığı Japon yasalarına ve düzenlemelerine tam olarak uyduğundan emin olmak istiyoruz.

Japonya’nın Kripto Düzenlemeleri

14 Ocak’ta Finansal Hizmetler Ajansı veya kısa adıyla FSA, kripto para marjı işlemlerinin kaldıraç oranı sınırını 4 kattan 2 kata düşürmeyi önermişti. Ayrıca Ödeme Hizmetleri Yasası ile bazıları katı ve belirsiz olarak görülen Finansal Araçlar ve Borsa Kanunu’nun revize edilmiş versiyonlarının Nisan ayında uygulanacağı da biliniyor.

Bunun yanında Binance, ortaklıktaki tüm tarafların ajansla birlikte çalışacağını belirterek, “Binance’in en son teknolojilerini lisanslayarak Z Corp. ve TaoTao, Japon pazarında yasal düzenlemelere tam uyum sağlamak için Finansal Hizmet Ajansı ile işbirliği yapacak.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Coin Türk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap