Binance ile Arjantin ortasında ipler gerildi!

Binance ile Arjantin ortasında ipler gerildi!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Binance ile Arjantin ortasında ipler gerildi!

Binance, Arjantin Futbol Federasyonu (AFA) ile beş yıllık iştirakini, bir yıl ortadan sonra kontrat ihlali nedeniyle sonlandırdığını açıkladı.

Binance, geçtiğimiz haftalarda dünya şampiyonu Arjantin futbol grubuyla beş yıllık bir kontrat imzalamıştı. Tanınan kripto para borsası, Ocak 2022’de bir mutabakatla Arjantin’in güçlü ulusal futbol kadrosunun ana sponsoru ve ulusal futbol liginin isim sponsoru oldu. Lakin, mukavele ihali gerekçesiyle bu birlikteliği sonlandıran Binance, Arjantin futbol kadrosuyla yolları ayırdığını açıkladı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Binance ile Arjantin ortasında ipler gerildi! 1

“Yükümlülüklere tam olarak uyulmadı”

AFA ile beş yıllık bir mukavele imzalayan Binance, bir yıl sonra bu mukaveleyi sonlandırarak, ihlaller üzerine açıklama yaptı;

“Dünya çapındaki iştiraklerimizin sonuçlarını tertipli olarak kıymetlendiriyoruz ve ne yazık ki, vakit ve fırsatlar sunulmasına karşın AFA, ticari kıymetlerimize ve paydaşlık unsurlarımıza alışılmamış olan kontrattan doğan yükümlülüklerine tam olarak uymadı.”

AFA, Binance ile bir muahede imzalamak için fan token platformu Socios ile olan kontratını tek taraflı olarak feshettiği için taraflar ortasında ipler gerildi. Daha sonra Socios, AFA’ya dava açtı, şirket 2026’ya kadar AFA’nın resmi token’ı ARG’nin tek sağlayıcısı olarak kaldı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap