Binance İçin Son Dakika: Yöneticiler İstifasını Sundu!

Binance İçin Son Dakika: Yöneticiler İstifasını Sundu!

Paylaş
BTC Piyasası: Binance İçin Son Dakika: Yöneticiler İstifasını Sundu!

Binance, dünya genelindeki kilit bankacılık münasebetlerinin birçoklarını kesen düzenleyici soruşturmaların saldırısı nedeniyle aylardır baskı altında. Tezlere nazaran, CEO CZ’nin soruşturmaları ele alışı nedeniyle üst seviye yöneticiler bu hafta istifa etti. Bunun akabinde dev kripto para borsası tam bir karışıklık içinde.

Binance’ta yaprak dökümü!

Fortune’ın haberine nazaran, ortalarında genel danışman Han Ng, baş strateji sorumlusu Patrick Hillmann ve ahenkten sorumlu lider yardımcısı Steven Christie’nin de bulunduğu üst seviye isimler bu hafta Zhao’ya şirketten ayrılacaklarını söyledi. Bu isimlerin ayrılması, Binance’in 2021 yılında global soruşturmaları ve istihbaratı denetlemek üzere işe aldığı eski bir IRS casusu olan Matthew Price’ın kısa müddet evvel şirketten ayrılmasının akabinde gerçekleşti.

Yöneticilerin şirketten ayrılma kararı, Binance’in büyük bir düzenleyici baskıyla karşı karşıya olduğu bir devirde geldi. Bu da yönetimsel ve stratejik bir krizi temsil ediyor. Bilhassa, ayrılanlar düzenleyicilerle en direkt muhatap olan hukuk ve ahenk ünitelerinden. Bu yüzden, durumun bu baskıyı artırması da mümkün. Binance, ayrılmalarla ilgili şimdi resmi bir açıklama yapmadı.

Borsa ve CZ etrafındaki çember daralıyor!

Binance’de hususa aşina olan bir şahsa nazaran, yöneticiler Zhao’nun Adalet Bakanlığı tarafından devam eden bir soruşturmaya verdiği karşılık üzerine ayrılmayı tercih etti. Birtakım yayın organları, bir yıldan uzun müddettir devam eden soruşturmanın, Binance’in ABD’li düzenleyicileri dolandırma teşebbüslerinin yanı sıra şirketin platformunda kara para aklama ve yaptırım ihlalleri argümanlarıyla ilgili olduğunu bildirdi.

Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere, Binance halihazırda Menkul Değerler ve Borsa Komitesi ve Emtia Vadeli Süreçler Ticaret Komisyonu’nun açtığı önemli düzenleyici davaların tarafı. Ayrıyeten, Adalet Bakanlığı’nın hem şirkete hem de Zhao’ya karşı bir hata duyurusunun yakın olduğu söylentileri dolaşıyor. Avrupa, Avustralya ve öteki ülkelerdeki soruşturmalarla birlikte ABD’deki çok sayıda soruşturma, Zhao’nun Binance’in düzenleyici fırtınayı atlatmasına yardımcı olma uğraşının bir modülü olarak kenara çekilebileceği söylentilerine yol açtı. Haziran ayında Bloomberg, süratle yükselen Binance yöneticisi Richard Teng’in uzun bir profilini yayınladı. Ayrıyeten, şirket halefiyet seçeneklerini değerlendirirken onu Zhao’nun “veliahtı” olarak tanımladı.

BTC Piyasası: Binance İçin Son Dakika: Yöneticiler İstifasını Sundu! 1

Ancak şu ana kadar, hem Batı hem de Asya kültürüne hakim göçebe bir teknoloji dehası olan Zhao, kenara çekilmeye hazır olduğuna dair hiçbir işaret vermedi. Zhao, yöneticilerin ayrılmasıyla ilgili bir Twitter direkt bildiri sorusuna çabucak karşılık vermedi. Bu ortada, Binance açık orta dünyanın en büyük kripto para borsası olmaya devam ediyor. Fakat, muhtemelen düzenleyici baskının bir sonucu olarak son aylarda, borsanın pazar hissesi düşmeye başladı. Zira, ABD, Avrupa ve öteki yerlerdeki bankalar, şirketin prestiji para ünitesine erişimini kesme kararı aldı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap