Binance E-postaları Sızdı: İşte Olayların Art Perdesi!

Binance E-postaları Sızdı: İşte Olayların Art Perdesi!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Binance E-postaları Sızdı: İşte Olayların Art Perdesi!

Adam Cochran, Binance borsasının maliyet düşürücü tedbirler aldığını gösteren dahili bir e-posta yayınladı. Kimileri, yöneticiler tarafından kamuya yapılan açıklamalarla çelişen son işten çıkarmaların gerisindeki nedenin bu olduğunu sav ediyor. İşte detaylar…

Binance, maliyeti düşüren tedbirler alıyor

Cinneamhain Ventures’tan Adam Cochran 17 Temmuz’da bir Twitter başlığı paylaşarak Binance’ten gelen dahili bir e-postayı ifşa etti. E-posta, CEO Changpeng Zhao tarafından yanlışsız yetenekleri aramakla ilgili olduğu sav edilen Binance’in işten çıkarmaların gerisindeki gerçek nedenleri gösteriyor.  Cochran’ın yazısı Zhao’ya neden işten çıkarmaların maliyet azaltma ve e-postada belirtildiği üzere “kârdaki düşüş” nedeniyle yapıldığını açıklamadıklarını soruyor. E-postada ayrıyeten “mevcut piyasa ortamı ve düzenleyici iklime” atıfta bulunulmakta. Bunun sonucunda “maalesef kârda düşüşe yol açıldığı” belirtilen bir kısım de var.

Bu nedenle, e-postada açıklandığı üzere, cep telefonu geri ödemesi ve 8 yıllık çocuk ödeneği üzere genişletilmiş yararlar kesilecek. Binance, sarfiyatları azaltmak için daha fazla tedbir almaya devam edebileceğini söylemeye devam ediyor. E-posta, Binance’in Adalet Bakanlığı (DOJ) tarafından soruşturulduğu sırada geldi. Ayrıyeten Amerika Birleşik Devletleri Menkul Değerler ve Borsa Komitesi (SEC) ve Emtia ve Vadeli Süreçler Ticaret Komitesi (CFTC) tarafından çeşitli nedenlerle suçlandı.

Zhao, işten çıkarma tezlerine “FUD” demişti

Yine kesin, resmi bir açıklama olmasa da, birtakım raporlar dikkat çekti. Btcpiyasasi.com olarak da bildirdiğimiz üzere, bunlara nazaran Binance, geçtiğimiz hafta altıncı yıldönümünü kutlarken 1000 çalışanını işten çıkardı. En çok etkilenen müşteri dayanak takımı oldu. Bir sözcü bunun nedeninin “kritik rollerde hakikat yetenek ve uzmanlığı” sürdürme dileği olduğunu söyledi.

https://twitter.com/cz_binance/status/1679951762906595330

Zhao, “Şirkete uygun olmayan şahıslarla daima olarak vedalaşıyoruz. Birçoğu şahane beşerler, lakin yüksek performanslı, eşsiz kültürümüze uymayabilir,” dedi. Ayrıyeten borsanın hala işe alım yaptığını da belirtti. Medyanın sayılarının FUD olduğunu ve her şirkette istem dışı fesihlerin gerçekleştiğini argüman etti. Zhao ayrıyeten kimi üst seviye yöneticilerin ayrılmasının da FUD olduğunu tez etti. Binance ve SEC ortasındaki davayla ilgili gelişmeler de yaşandı.

Binance müşterilerini temsil eden Eeon isimli bir kuruluş, Binance ve SEC’den tazminat talep ediyor. Eeon, SEC ve Binance’in avukatlarının müşterilerin çıkarlarını gereğince temsil edemediğini sav ediyor.  Kuruluş, müşteri başına alıkonulan fonların günlük bedelinin %20’sini, yani günlük 1.000 doları talep ediyor. Ceza, Binance ve SEC ortasında her biri 500 dolar olmak üzere eşit olarak paylaştırılacaktır. Binance, dava açıldıktan sonra 8 milyar dolarlık çıkış gördü.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap