Binance Duyurdu: Coinlerinizi Bu Borsaya Taşıyın!

Binance Duyurdu: Coinlerinizi Bu Borsaya Taşıyın!

Paylaş
BTC Piyasası: Binance Duyurdu: Coinlerinizi Bu Borsaya Taşıyın!

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance etrafındaki baskılar her istikametten devam ediyor. Bu nedenle dev kripto borsası, çeşitli aksiyonlar almak zorunda kalıyor. Bu bağlamda Binance, Hollandalı müşterilerini Hollanda’dan ayrılmadan evvel varlıklarını öteki bir platforma taşımaya çağırıyor.

Binance ayrılırken müşterilene Coinmerce’i işaret etti!

Önde gelen kripto borsası Binance, düzenleyici zorluklarla boğuşuyor. Bu nedenle Hollanda’dan çıkıyor. Bunun bir sonucu olarak da kullanıcıları son tarihten evvel varlıklarını taşımaya çağırıyor.

Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere Binance, Hollanda merkez bankasından sanal varlık sağlayıcı lisansı alamadı. Bunun akabinde kripto borsası, Hollanda’daki faaliyetlerini durdurma kararını verdi. Binance, çıkışının bir kesimi olarak, kullanıcıların varlıklarını, ülkede faaliyet göstermek için düzenleyici yetkiye sahip olan rakip kripto borsası Coinmerce’e fiyatsız olarak taşımayı teklif etti. Borsa, 17 Temmuz 2023’te Hollanda merkezli kullanıcılar için tüm hizmetleri durduracak. Bu yüzden, onları son tarihten evvel varlıklarını taşımaya çağırdı.

BTC Piyasası: Binance Duyurdu: Coinlerinizi Bu Borsaya Taşıyın! 1

Borsalar ortası yönlendirme ortaklığı

Coinmerce ile yapılan yönlendirme iştiraki, 6 Temmuz tarihli basın açıklamasına nazaran De Nederlandsche Bank (DNB) tarafından denetlendi ve onaylandı. Coinmerce CEO’su Jaap de Bruijn, hususa ait olarak şunları söyledi:

Önceliğimiz nizamlı bir geçiş sağlamak. Bu kullanıcılara ivedilikle muamele edilmesi gerekiyor. Hollandalı kullanıcıların Binance’deki kripto varlıkları denetimli bir geçişle Coinmerce’e aktarılacak.

Açıklamaya nazaran, transfere katılmak isteyen kullanıcılara, varlıklarının Coinmerce’e “basit ve güvenli” bir formda aktarılması için sonraki adımları ayrıntılandıran bir e-posta gönderilecek.

BTC Piyasası: Binance Duyurdu: Coinlerinizi Bu Borsaya Taşıyın! 2

Düzenleyicilerden Binance’a ret furyası!

Binance, son haftalarda bilhassa Avrupa’da artan düzenleyici retle ile karşı karşıya kaldı. Hollanda’da yaşadıkları bir dizi reddin en sonuncusu oldu. Hollanda üzere Alman düzenleyiciler de Haziran ayı sonunda borsanın kripto saklama lisansı başvurusunu reddetti. Binance, bir tahlil bulmak için Alman yetkililerle temas kurmaya devam edeceğini söyledi.

Bu ortada borsa, düzenleyici baskı ve lisans alma konusunda ilerleme kaydedilmemesi üzere çeşitli nedenlerle Avusturya, Belçika ve Kıbrıs’tan büsbütün çekildi. Borsa o sırada Avrupa pazarlarına bağlı kaldığını söyledi. Fakat odağını yaklaşan Kripto Varlıkları Piyasaları (MiCA) kurallarına hazırlanmaya kaydırmayı planladığını kaydetti. MiCA önümüzdeki aylarda yürürlüğe girmeye başlayacak. Böylelikle, Avrupa Ekonomik Alanı’ndaki kripto sanayisi için düzenleyici bir çerçeve oluşturacak. Ne Hollandalı yetkililer ne de Binance basın saati itibariyle şimdi resmi bir açıklama yapmadı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap