Binance, Çöken O Altcoin’e Müdahale Etti: Oranları Düşürdü!

Binance, Çöken O Altcoin’e Müdahale Etti: Oranları Düşürdü!

Paylaş
BTC Piyasası: Binance, Çöken O Altcoin’e Müdahale Etti: Oranları Düşürdü!

Binance Launchpad üzerinden çıkış yapan ve haftanın kazanımlarına öncülük CyberConnect (CYBER) için işler aksine döndü. Likidite krizinin akabinde çift haneli düşen fiyata Binance gayret etti.

CyberConnect (CYBER), son gelişmelerin akabinde tüm çıkarları silmeye başladı

Binance dayanaklı bir proje olan CYBER için işler yalnızca 24 saat içinde bilakis döndü. 1 Eylül’de ATH yapan altcoin, bugün ansız bir likidite krizinin akabinde çift haneli düşüşe geçti. Btcpiyasasi.com olarak düşüşün ardındaki nedenlere bu yazıda yer verdik.

Bundan yalnızca bir gün evvel CYBER, Upbit üzerinde 15 dolarla yeni doruğunu kaydetti. Aşağıdaki grafikten görüldüğü üzere, fiyatı şu anda %18 düşüşle 8 dolar bölgesine süreç görüyor. Binance ise birinci atılımında CYBER için kaldıraç oranlarını düşürdü…

BTC Piyasası: Binance, Çöken O Altcoin’e Müdahale Etti: Oranları Düşürdü! 1

Binance, CYBER’in kaldıraç oranlarını düşürdü

Geçtiğimiz saatlerde Binance Futures, CYBERUSDT U kaldıraç oranlarını güncelleyeceğini duyurdu. Borsa bu gece saat 23:30’da CYBER için kaldıraç oranlarını düşürüyor. Açık kalan durumların bu tarihten evvel kapılması gerekiyor. Binance, açık kalan durumların otomatik olarak kapatılacağını bildirdi.

Kaldıraçlı konumlar kullanıcıların teminat karşılığında belirlenen oranda çarpanla konum almasını sağlar. Bunlar 10x, 7x yahut 5x üzere oranları içerir. Binance, son duyuruyla birlikte CYBER için kaldıraç oranlarını aşağıdaki oranlarla güncelliyor. Buna nazaran 11x’lik kaldıraç 7-8x olarak güncellendi. Bu karar altcoin için daha fazla istikrar sağlayacak.

BTC Piyasası: Binance, Çöken O Altcoin’e Müdahale Etti: Oranları Düşürdü! 2

CYBER fiyatı neden düşüyor? Binance atılımı kâfi olacak mı?

CyberConnect bugün çok beklenen teklifi CP-1’in reddedildiğini duyurdu. CyberConnect’in resmi Twitter hesabı @CyberConnectHQ şunları söyledi:

CP-1 anlık manzara teklifinde bir yanılgı vardı ve bu nedenle reddedildi. Topluluk Hazinesi’nin likidite sağlamak için amaçlanan kullanımı 1.088.000 CYBER idi ve bu aslında kilidi açılmıştı.

CP-1 teklifinin temel gayesi, CYBER tokeninin Ethereum (ETH), Binance Smart Chain (BSC) ve Optimism ağlarındaki likiditesini artırmaktı. Duyuruya nazaran:

ETH, BSC, Optimism ağlarında CYBER likiditesini optimize etmek için bu ağlarda CYBER token için bir dizi faal dengeleme stratejisi öneriyoruz.

Yeni faal dengeleme stratejisi

Teklifte aşağıdakiler de dahil olmak üzere bir dizi faal dengeleme stratejisinin ana çizgileri çizildi:

  • Köprülerin Dağıtımı: Plan, LayerZero’nun ProxyOFT’u tarafından desteklenen CYBER-ETH, CYBER-BSC ve CYBER-OP köprülerini dağıtmaktı. Bu da kullanıcıların Stargate aracılığıyla CYBER’ı rastgele bir ağdan başkasına köprülemelerine imkan tanıyacak.
  • Topluluk Hazinesinin Kullanımı: CyberConnect vakfı, bu köprülere likidite sağlamak için Topluluk Hazinesinden 1.088.000 kilidi açılmış CYBER tokenini kullanmayı amaçladı. Vakıf, CYBER-ETH, CYBER-BSC ve CYBER-OP köprülerinin her birinde 25.000 CYBER bulundurmayı hedefliyordu.
  • Tedarik Bakımı: Ağlardan rastgele birinde likidite sorunu olması durumunda vakıf, istikrarlı bir arz sağlamak için cross-chain CYBER tokenlerini yakacak ve basacak. Tüm ağlardaki toplam CYBER token arzı 100.000.000’da sabit kalacak.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap