Binance Coin: Yaklaşan Coin Yakma Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey!

Binance Coin: Yaklaşan Coin Yakma Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey!

Paylaş
Binance Coin: Yaklaşan Coin Yakma Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey!

Binance’in belirlediği programa göre, Binance kripto para yakımı 18 Temmuz’da başlıyor. 3 Aylık Kripto paranın yakılması, belirteci geçersiz olan ve özel bir anahtarı olmayan bir adrese gönderme işlemidir. Bu şekilde coinlerin dolaşımları etkili bir şekilde ortadan kaldırılır, böylece arz azalır, talep ve dolayısıyla fiyat artışı sağlanmış olur. 

BNB coini, Binance kullanıcılarına bırakılan bir ERC20 coinidir. BNB coini elde etmek, platformdaki işlem ücretlerinde %50’lik bir düşüşe neden oluyor.

Binance’ın yaptığı Teknik incelemede şunları belirtiyor:

“Her çeyrekte, BNB’yi (100MM) geri aldıkça, BNB’yi geri almak ve yok etmek için karlarımızın %20’sini kullanacağız. Tüm geri alım işlemleri blok zincirinde açıklanacak. Sonunda 100MM BNB’yi yok edeceğiz, 100MM BNB kalacak.”

İlk BNB coin yanması 18 Ekim 2017’de gerçekleşmişti. İlk yanmada 986.000 BNB coini yakıldı. Bu, yakma gününde 1.31 $ civarında işlem gören coinin fiyatı üzerinde fazla bir etkiye yol açmadı.

İkinci yakma, 15 Ocak 2018’de ilan edildikten sonra 18 Ocak 2018’de gerçekleşti. Etkinlikte 1.8 milyon BNB coini yakıldı.

Fiyat grafiğinden de görülebileceği gibi, fiyat, madeni para yanması gerçekleşene kadar sürekli aşağı doğru hareket ediyor. 15’in en yüksek seviyesi olan 23 $ ‘dan başlayan coin, 18’e kadar yavaş bir düşüş yaşadı ve bu fiyat, bir gün içinde 10.06 $’ dan 15.54 $ ‘a yükseliyor. Bu, fiyatta yüzde 54’lük bir artış anlamına geliyor.

En son yakma, Bu 18 Nisan’da gerçekleşti ve  2.2 milyon BNB coinin yok edilmesini gördü. İlginç bir şekilde, binance coin fiyatında herhangi bir ciddi değişiklik olmadı.

Bir sonraki coin yanması bu ayın 18’inde geliyor. Fiyatın etkinlikten nasıl etkileneceği konusunu herkes büyük bir merakla bekliyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap