Binance CMO’su İstanbul’u Selamladı: Kripto Merkezi Olacak!

Binance CMO’su İstanbul’u Selamladı: Kripto Merkezi Olacak!

Paylaş
BTC Piyasası: Binance CMO’su İstanbul’u Selamladı: Kripto Merkezi Olacak!

Türkiye, genç ve dinamik nüfusuyla kripto dünyasında kıymetli bir pozisyona sahip. Bu durum piyasa oyuncularının da dikkatini çekiyor ve özel ilgi gösteriyorlar. Binance CMO’su Rachel Conlan, Binance Blockchain Haftası öncesinde Türkiye hakkında konuştu.

Binance CMO: Türkiye’de penetrasyon dünya genelinden yüksek

İşlem hacmine nazaran dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance’in yeni Pazarlama Müdürü (CMO) Rachel Conlan, verdiği röportajda İstanbul’u bir kripto merkezi olarak nitelendiriyor. Kasım ayı başındaki Binance Blockchain Haftası öncesinde Conlan şunları söylüyor:

Web3’te muazzam bir potansiyele ve fırsata sahip olduğumuzu düşünüyorum. Üç yıl evvel bu bölüme yönelmemin nedenlerinden biri de bu. En kıymetli neden ise penetrasyon. Global bölüme bakacak olursanız, dünya genelinde yalnızca %5 penetrasyona sahibiz. Türkiye’de ise bu oranın %12 olduğunu biliyorum.

BTC Piyasası: Binance CMO’su İstanbul’u Selamladı: Kripto Merkezi Olacak! 1

Türkiye kripto için en heyecan verici topluluklara sahip”

Binance Pazarlama Müdürü Türkiye’nin global ekosistemdeki değerinin farkında. Bu durumu açıklarken “Türkiye kripto için en heyecan verici topluluklardan biri.” diyor. Bunun yalnızca sayılarla sonlu olmadığını belirtiyor. Bu doğrultuda, “İnanılmaz bir penetrasyona sahip olsanız da, bunun her geçen ay arttığını biliyoruz.” yorumunu yapıyor. Buradan hareketle Conlan, şu değerlendirmesini paylaşıyor:

Bu yalnızca kripto borsaları ve kripto tutan beşerlerle değil, birebir vakitte buradaki teşebbüslerin, yatırımların canlı ekosistemiyle de ilgili. Bu çok heyecan verici. Türkiye bizim için çok şey öğrenebileceğimiz bir pazar. Buradaki kullanıcı tabanından ve bunu global programlarımıza nasıl uygulayabileceğimizden, neleri daha yeterli yapmamız gerektiğinden öğrenebilir ve içgörüler edinebiliriz.

BTC Piyasası: Binance CMO’su İstanbul’u Selamladı: Kripto Merkezi Olacak! 2

Binance CMO: İstanbul halihazırda ana merkezlerden biri!

Conlan kelamlarına Binance Türkiye’nin başarılarından duyduğu memnuniyeti lisana getirerek devam ediyor. Bu bağlamda Conlan, “İstanbul’un halihazırda ana merkezlerden biri olduğunu düşünüyorum. Bunun merkez olmakla ilgili olduğunu düşünmüyorum. Kasım ayında düzenleyeceğimiz Binance Blockchain Haftası’na burada konut sahipliği yapmayı seçmemizin nedenlerinden biri de bu. Bu hakikaten de hem mahallî topluluğu hem de milletlerarası Web3 topluluğunu bir ortaya getirmekle ilgili.” diyor.

Conlan ayrıyeten mevzuata ahengin kıymetini vurguluyor. Binance borsasının ahenk konusundaki kararlılığının borsaya katılmasının temel nedenlerinden biri olduğunun altını çiziyor. Kripto borsasının global çapta 18 lisansa sahip olduğuna vurgu yapıyor. Ayrıyeten Conlan, Binance’de kullanıcı güvenliği üzerinde çalışan 700’den fazla ahenk vazifelisi olduğunu ve altyapıya 80 milyon doların üzerinde yatırım yapıldığını belirtiyor. Conlan, harikalık arayışında bu sayının iki katına çıkarmanın da mümkün olduğunu kaydediyor. Ayrıyeten “düzenlemeler insanların kesime adaptasyonunu kolaylaştıracaktır” diye ekliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap