Binance Çin’deki Blockchain açılımı ardından Pekin’de ofis açıyor

Binance Çin’deki Blockchain açılımı ardından Pekin’de ofis açıyor

Paylaş
Binance Çin’deki Blockchain açılımı ardından Pekin’de ofis açıyor

Malta merkezli Kripto para borsası Binance, Çin hükümeti ile pozitif bir bağlantı kurmaya çalışıyor gibi görünüyor.

Malta merkezli kripto para borsası, şu anda Şanghay’da bulunan ana ofise ek olarak Pekin’de de yeni bir ofis açıyor. Bu yeni gelişme, CoinDesk’in haberinde, “konuyla ilgili” iki kaynağa dayanılarak verildi.

Ofisin ne zaman açılacağına dair bir tarih veya ofisin tam olarak hangi amaçlara hizmet edeceği belirlenmemiş olsa da, ofisin açılışı Binance için özellikle stratejik bir zamanda geliyor gibi görünüyor.

Aynı gün, Binance CEO’su Changpeng Zhao, Çin’deki siyasi isimlerin (Çin Merkez Bankası 2016 yılı Başkanı)’nın geçmişte sektör için olumlu oldukları konusunda gözlemlerini tweetledi. Ayrıca Çin’in blockchain teknolojisi konusundaki duruşunun küresel kripto para ekosisteminde önemli bir faktör olduğu inancına işaret ediyor.

Binance, Çin piyasasına doğru adım atıyor

Bununla birlikte, Xi’nin konuşmasından önce borsa, zaten Çinli yetkililerle olumlu bir ilişki kurmak için adımlar atıyordu.

Binance, bu yılın başlarında küresel kripto para projesi olan Venüs’ü ilk olarak İngilizce dilinde değil Çince olarak yayınladı.

Ek olarak, Primitive Crypto kurucu ortağı ve tanınmış Crypto Twitter yorumcusu Dovey Wan, Çin ilanındaki dilin İngilizce ilandakinden daha zengin olduğuna dikkat çekti.

Binance, bu ayın başlarında Çin pazarı için p2p ticareti başlattı

Bu ayın başlarında, Binance, Android uygulamasında Çin Yuanı’na (CNY) karşı eşler arası kripto ticareti başlattı.

Ancak, WeChat ve AliPay’in p2p işlem platformunda kripto para yatırmak için kullanılabildiğine dair haberler ortaya çıktıktan sonra ürün ile ilgili bir karışıklık yaşandı. Changpeng Zhao, “Binance doğrudan WeChat veya Alipay ile çalışmıyor” dedi. Ancak “kullanıcılar ödeme için P2P işlemlerinde bunları kullanabilir” şeklinde bir açıklama yaptı.

financemagnates

Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 15 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!

Kaynak: Kripto Para Haber

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap