Binance CEO’sunun Türkiye’deki ilk açıklamaları

Binance CEO’sunun Türkiye’deki ilk açıklamaları

Paylaş
Binance CEO’sunun Türkiye’deki ilk açıklamaları

İşlem hacmiyle dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in CEO’su Changpeng Zhao, Türkiye Sermaye Piyasaları Kongresi’nde konuşma yapmak üzere bugün İstanbul’daydı.

Wyndham Grand İstanbul Levent’te düzenlenen etkinlikte Zhao, söze Türk Lirasıyla kripto para alım satımını mümkün kılmak için Papara ile gerçekleştirdikleri ortaklıktan bahsederek başladı.

Daha sonra genel çerçevede kripto paraları ve Blockchain’i değerlendiren CEO, uzun vadede her şeyin merkeziyetsiz şekilde büyüyeceğini, gelecekte binlerce blok zinciri olacağını ve özel blok zincirlerle Ethereum, Bitcoin gibi halka açık blok zincirlerin birlikte yaşayacağını söyledi.

Zhao, halka açık blok zincirlerinin mi yoksa özel blok zincirlerinin mi daha çok ilgi duyacağı sorusuna ise “Halka açık blok zincirler daha fazla ilgi görecek” yanıtını verdi.

Binance olarak mümkün mertebede sabit fiyatlı kripto paraları desteklemeyi tercih ettiklerini belirten Zhao, “Türk stablecoin’iyle de çalışma konusunda istekliyiz” açıklamasını yaptı.

Bu açıklama akla Ethereum blok zinciri üzerinde çalışan ve Türk Lirası ile 1:1 oranında desteklenen sabit fiyatlı bir kripto para olan BiLira’yı getirdi.

Changpeng Zhao adına fidan dikildiği açıklandı

Zhao, son olarak Bitcoin’de 2017 yılındaki gibi bir artış olup olmayacağını bilmediğini, tahminler konusunda genellikle kötü olduğunu vurgulayarak “Bence Blockchain her yerde olacak. Bitcoin fiyatlarında da buna bağlı bir değişim söz konusu olabilir.” dedi.

Kaynak: Uzman Coin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap