Binance CEO’sundan Türkiye’yi Liderliğe Taşıyan Kritik Açıklamalar

Binance CEO’sundan Türkiye’yi Liderliğe Taşıyan Kritik Açıklamalar

Paylaş
Binance CEO’sundan Türkiye’yi Liderliğe Taşıyan Kritik Açıklamalar

Kriptokoin.com – Lider Bitcoin borsası Binance’in CEO’su Changpeng Zhao, Türkiye’nin Blockchain ve kripto para sektöründe çok önemli bir rolü olduğuna inanıyor. Ayrıca Changpeng Zhao, bu rolün Türkiye’ye finansal teknolojilere liderlik etmesi için gerçekten iyi bir şans verdiğini de belirtti.

Changpeng Zhao: Türkiye Bitcoin piyasasında kilit bir oyuncu!

Hürriyet Daily News’in haberine göre, Binance CEO’su Changpeng Zhao, Türkiye’nin Bitcoin ve kripto para sektöründe aktif pazarlardan biri olduğunu ve yarının finans dünyasında çok önemli bir rölü olacağına inandığını söyledi. Binance, dünyanın önde gelen kripto para borsalarından biri konumunda ve fazlası ile yatırımcı çekiyor. Binance CEO’su, Türkiye ile ilgili şu önemli açıklamaları yaptı:

Türkiye Bitcoin ve kripto para sektöründe liderlik rolünü üstleniyor ve finansal teknoloji ile ilgili gelişmelerin ilerlemesi için onlara şans veriyor. Türkiye eğer doğru adımlar atabilirse, yakın gelecekte kripto para sektöründe ve finansal teknolojiler alanında çok önemli bir oyuncu haline gelecek.

Daha önce de Kriptokoin tarafından belirtildiği gibi, Türkiye merkez bankası destekli bir kripto para birimini bir sonraki yılın sonuna kadar piyasaya sürmeyi planlıyor. Yetkililere göre, ülkenin kripto para biriminin temel amacı, ülke ekonomisini güçlendirmeye ve kalkındırmaya yardımcı olmak ve İstanbul’un cazip bir küresel finans merkezi olma hedefini destekleyen güçlü bir kurumsal yapıya sahip bir finansal sektör oluşturmak.

Binance CEO’su: İnsanlar henüz Blockchain’i anlamıyor

Changpeng Zhao, açıklamalarının devamında insanların kripto para birimlerine güvenmediklerini çünkü Blockchain teknolojisini anlamadıklarını söyledi:

Blockchain ağında başka kimseye güvenmek zorunda değilsiniz. Ağ matematik tarafından, yazılım tarafından çalıştırılıyor. Bence insanlar henüz fikirlerini değiştirmediler. Bunu yeterince iyi anlamıyorlar, ama çok yakında anlayacaklar.

Changpeng Zhao: Libra çok sayıda kullanıcı bulabilirse, ona destek vermek isteriz

Ayrıca Binance CEO’su, birçok merkez bankası tarafından kripto para ihraç edilmesinin kripto para birimi endüstrisi için iyi olduğunu söyledi. Ona göre, dijital para birimlerinin tümü, başlangıçta tüm dünya tarafından kullanılması beklenmeyen cep telefonları ve bilgisayarlar gibi dünyaya yayılacak. Changpeng Zhao, Facebook’un dijital para birimi olan Libra’ya değinerek şöyle dedi:

Libra çok sayıda kullanıcı bulabilirse, ona destek vermek isteriz, ancak piyasaya çıkana kadar nasıl karşılanacağını bilemeyiz.

Binance CEO’su: Tüm kağıt paralar, Blockchain tabanlı kripto para birimleriyle değiştirilecek

Binance CEO’su ayrıca açıklamalarında Çin’in Blockchain gelişimiyle teknoloji gelişimini artırmak istediğini ancak kripto para birimlerini teşvik etmekle ilgilenmediklerini belirtti. Daha önce, Çin Cumhurbaşkanı Blockchain teknolojisinin potansiyeline dikkat çekti ve ülkenin bu alanda liderlik yapmasını istedi. Bu açıklamalar üzerine BTC ve diğer kripto paralar görkemli artışlar gördü.

Uzmanlar, Çin Cumhurbaşkanı’nın sözlerinin Bitcoin fiyatındaki yükselişe neden olduğuna inanıyor. Daha önce bildirildiği üzere, Çin’in merkez bankası ülkedeki kripto para birimiyle ilgili işletmeler üzerindeki baskısını arttırıyor ve bu alanda faaliyet gösteren kurumların kapatılacağını açıkladı. Binance CEO’su açıklamalarının devamında gelecekte tüm kağıt paraların Blockchain tabanlı dijital para birimleri ile değiştirileceğini belirtti. Binance ile ilgili son dönemdeki popüler haberler için “Binance Yeni Launchpad Satışının Detaylarını Duyurdu: TROY” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap