Binance CEO’sundan Koronavirüs Yorumu: “Kripto Para Sektörü Hızla Büyüyebilir”

Binance CEO’sundan Koronavirüs Yorumu: “Kripto Para Sektörü Hızla Büyüyebilir”

Paylaş
Binance CEO’sundan Koronavirüs Yorumu: “Kripto Para Sektörü Hızla Büyüyebilir”

Binance CEO’su Changpeng Zhao, Anthony Pompliano’nun düzenlediği Pomp Podcast yayınına katıldı. Zhao burada Koronavirüsten, kripto para sektöründen, ekonomideki gelişmelerden ve Binance’in CoinMarketCap’i almasından bahsetti.

Kendisinin CoinMarketCap hakkında yaptığı açıklamaları zaten bir süre önce yayınlamıştık. Zhao burada CoinMarketCap’in Binence’ten bağımsız olarak faaliyet göstereceğini, CoinMarketCap’e çok müdahale etmeyeceklerini söylemişti.

Yeni Fırsatlar Doğacak

Zhao’nun yayın sırasında özellikle ekonomiyle ilgili yorumları bir hayli ilgi çekiciydi. Bilindiği üzere Koronavirüs dünya ekonomisini epey ağır bir şekilde etkiledi. Bu süreç içerisinde başta turizm olmak üzere birçok sektör olumsuz yönde etkilendi.

Changpeng Zhao turizm sektörünün “6 ay daha toparlanamayacağını” düşünüyor. Kendisinin yorumlarına göre bu süreç içerisinde birçok eğlence mekanı da kapalı kalmaya devam edecek. Virüs yüzünden kapanan, batan şirketlerin yerini ise zamanla “yeni şirketler alacak.”

Zhao Koronavirüsün etkilerini bir süre daha hissedeceğimizi, hatta bu etkileri virüs kontrol altına alındıktan sonra bile hissetmeye devam edeceğimi düşünüyor. Fakat Zhao bu süreç içerisinde “yeni fırsatların doğacağını” söylemeyi de ihmal etmiyor..

Kripto Paralara Yarayacak

Zhao şu anda birçok ülkenin “para basmak zorunda olduğunu” ve önümüzdeki aylarda yeni bir ekonomiyle karşı karşıya kalabileceğimizi düşünüyor. Kendisinin açıklamalarına göre tüm bu gelişmeler kripto para sektörüne yarayabilir.

Zhao’ya göre devletler para basıyorlar basmasına ama bu para henüz ekonomiye girmiyor. Bu para insanların cebine girmeye başlayınca “kripto para piyasayı hızla büyümeye” başlayacak.

Binance CEO’su bu süreç içerisinde kripto para şirketlerinin de büyüyeceğini ve zamanla daha fazla finans kurumunun ve bankanın kripto paralarla ilgilenmeye başlayacağını söylüyor. Kendisinin yorumlarına göre bu gelişmeler kripto para sektörünün diğer pek çok sektöre kıyasla çok daha hızlı bir şekilde büyümesini sağlayacak.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap