Binance CEO’sundan “insider trading” iddialarına yalanlama

Binance CEO’sundan “insider trading” iddialarına yalanlama

Paylaş
Binance CEO’sundan “insider trading” iddialarına yalanlama

Malta merkezli kripto para borsası Binance, geçtiğimiz günlerde Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash ve EOS’un ardından XRP’de de 75 kata varan kaldıraç oranlarına sahip sürekli vadeli işlem sözleşmeleri sunmaya başladı.

Eklenen yeni sözleşmeye ilişkin duyuru, 6 Ocak’ta yapıldı. Sosyal medyada geniş yankı uyandıran açıklama, binlerce Binance takipçisi tarafından beğenildi.

Öte yandan aynı gün XRP’nin fiyatının duyurudan birkaç saat önce yükselişe geçmesi ve yüzde 15 değer kazanması akıllarda soru işareti arattı. Bu durum, Binance’te birilerinin içeriden bilgi alarak işlem yaptığı iddialarına yol açtı.

Binance CEO’su Changpeng Zhao’dan söz konusu iddialara bugün yanıt geldi. Zhao, kontratların duyuru yapılmadan önce API’ya eklendiğini ve herkesin görebildiğini belirterek yükselişi bununla ilişkilendirdi. CEO ayrıca en büyük 10 kripto paranın birçok borsada işlem gördüğünün ve likiditelerinin yüksek olduğunun altını çizdi. Zhao, yakında ilk 20 kripto paranın çoğunu Binance Futures’a ekleyeceklerini de müjdeledi.

Son olarak Binance, yarından itibaren 75 kata varan kaldıraç oranlarıyla Litecoin sürekli vadeli işlem sözleşmeleri de sunacağını duyurdu.

Kaynak: Uzman Coin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap