Binance CEO’sundan Bitcoin ve Altcoin Yorumu: Balon Mu?

Binance CEO’sundan Bitcoin ve Altcoin Yorumu: Balon Mu?

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Binance CEO’sundan Bitcoin ve Altcoin Yorumu: Balon Mu?

Bitcoin ve diğer kripto para birimleri, şüphecilere rağmen daha da hızlı bir şekilde benimseniyor. Kripto milyarderi Changpeng Zhao (CZ), endüstrinin hiçbir yere gitmediğini söylüyor.

Bitcoin ve altcoin piyasası bir balon mu?

Bir tweet’te Binance CEO’su, kriptonun devam eden esnekliğinin de büyüyeceğini belirtiyor. CZ, Bitcoin (BTC)’de her zaman yükselişe geçti, bu nedenle varlığın iki ayağını da geride bırakması şaşırtıcı değil. Piyasa yansımaları, Dubai’nin kriptoyu kucaklamak için cesur bir adım attığı haberlerinin ardından geliyor. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere, küresel bir finans merkezi olarak tanınan şehir, kripto için düzenleyici netlik sağlayacak bir Sanal Varlıklar Yasasını onayladı.

Binance patronu, kripto para birimlerinin yükselen fiyatlarının spekülatif bir balon oluşturduğu görüşüne sahip olan şüphecilere de sert çıkıyor. CZ, kripto piyasasının hala bir balonun içinde olduğunu düşünen kişilerin “kendilerinin bir balonun içinde” olduğunu söylüyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Binance CEO’sundan Bitcoin ve Altcoin Yorumu: Balon Mu? 1

Birkaç kripto eleştirmeni, kripto hakkındaki bu görüşü benimsedi ve sürdürmeye devam ediyor. Bunlar arasında Berkshire Hathaway’in kurucusu Warren Buffett ve yakın arkadaşı Charlie Munger var. Birkaç spekülatif çılgınlık yaşayan efsanevi yatırımcılar, genellikle kripto piyasasını ve özellikle Bitcoin (BTC)’yi 90’ların sonlarındaki dot-com balonuyla karşılaştırıyorlar.

Grantham, Mayo ve Otterloo’nun (GDO) kurucu ortağı Jeremy Grantham ve Big Short’dan bir hedge fon yöneticisi olan Michael Burry de kriptoyu balon olarak adlandıran şüpheciler arasında. Grantham’a göre, kripto piyasası bu yıl iflas etmeye hazır.

Bununla birlikte, CZ ve diğer piyasa katılımcılarının işaret ettiği gibi, kripto spekülasyonlarına meydan okumaya ve hatta bazı şüphecileri kazanmaya devam ediyor. Piyasa katılımcıları, kripto paranın kalıcı olduğuna dair kanıt olarak BAE, Singapur, Malezya ve El Salvador gibi ülkeler arasında artan benimsenmeye işaret ediyor.

Diğer dijital varlıkların da balon olmadığı kanıtlandı mı?

NFT’ler gibi diğer dijital varlık türleri de aynı damgayı yedi. Avustralya’daki Canberra Üniversitesi’nde kıdemli öğretim görevlisi olan John Hawkins, NFT’leri “pop kültürü ve kripto çılgınlığı tarafından şişirilmiş abartılı bir spekülatif balon” olarak nitelendiriyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Binance CEO’sundan Bitcoin ve Altcoin Yorumu: Balon Mu? 2

Bazı analistler, NFT balonunun şimdiden patlamış olabileceğini de belirtiyorlar. Bloomberg muhabiri Aaron Brown, en popüler NFT koleksiyonlarındaki işlem hacimlerinin son haftalarda %40’a kadar düştüğünü belirtiyor. Buna rağmen, piyasa NFT’ler için iyimserliğini koruyor. Taraftarları, NFT traderlarının sayısının arttığına dikkat çekiyor.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap