Binance CEO’su Türkiye Planlarından Bahsetti ve Kritik Bitcoin Öngörüsünü Açıkladı

Binance CEO’su Türkiye Planlarından Bahsetti ve Kritik Bitcoin Öngörüsünü Açıkladı

Paylaş
Binance CEO’su Türkiye Planlarından Bahsetti ve Kritik Bitcoin Öngörüsünü Açıkladı

Kriptokoin.com – İstanbul’da düzenlenen 2019 Sermaye Piyasaları Kongresi kısa süre önce başladı ve etkinlik tüm görkemiyle bugün de devam ediyor. Kongre, bankacılık, finans, ekonomi ve kripto para alanındaki yerli ve yabancı önemli isimleri ağırlıyor. Etkinliğe katılanlar arasında dev Bitcoin borsası Binance’in CEO’su Changpeng Zhao’da yer alıyor.  Binance CEO’su etkinlikte Türkiye’ye yönelik planları ve kripto paralar hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Binance CEO’su: Türkiye Bitcoin ve kripto para sektörü için önemli bir ülke!

Lider Bitcoin ve kripto para borsası Binance’in CEO’su Changpeng Zhao, daha önce bildirdiğimiz üzere 2019 Sermaye Piyasaları Kongresi‘ndeki ana konuşmacılar arasında yer alıyor. İstanbul’da düzenlenen etkinlik dün  başladı ve bugün de hız kesmeden devam ediyor. Etkinlikte birçok sektörden saygın isimler yer aldı. Binance CEO’su, etkinliğin merakla beklenen konuşmacıları arasındaydı. Changpeng Zhao, açıklamalarına platforma yeni eklenen TL desteği ile ilgili konuşarak başladı ve Türk şirketi Papara ile olan ortaklığından söz etti. Binance CEO’su, Türkiye’nin Bitcoin ve kripto para sektörü için ne kadar önemli olduğunu vurgulayarak şu açıklamaları yaptı:

Türkiye, kriptoya en güçlü taleplerden birini ve hızla büyüyen ilgiyi gösteren canlı bir ülke. Türkiye, küresel ekonomik piyasalarla bağıntılı ancak komşu Avrupa ülkelerinden iki kat daha fazla oranla ekonomik belirsizlikler ile karşı karşıya kaldığından, geçen yıl hızla kriptoyu benimsedi.

Changpeng Zhao: Blockchain’deki gelişmeye bağlı olarak Bitcoin fiyatı da değişebilir

Binance CEO’su, etkinlikte Türkiye’ye yönelik planlarından bahsederek kripto paralar ve Blockchain teknolojisi ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Changpeng Zhao, uzun vadede kripto paraların geleceğine inanıyor ve  her şeyin merkeziyetsiz olacağını vurguluyor. Ayrıca Binance CEO’su, ilerleyen dönemlerde yeni Blockchain projelerinin de ortaya çıkacağını ve özel Blockchain projeleri ile Ethereum, Bitcoin gibi halka açık Blockchain projelerinin birlikte sektörü kalkındıracağını öne sürüyor. Ancak ünlü CEO’ya göre gelecekte halka açık Blockchain’ler daha fazla popülerleşecek. Türkiye’ye yönelik planlarından bahseden Changpeng Zhao, stablecoin’lere olan ilgisini vurgulayarak Türk stablecoin’i ile de çalışma konusunda istekli olduklarını belirtti.

Daha önce de belirttiğimiz üzere Binance CEO’su, uzun vadede Bitcoin ve altcoin’lerin potansiyeline güveniyor. Ancak Changpeng Zhao, sektörde 2017’deki gibi bir fiyat patlaması olup olmayacağı konusunda net değil. Ünlü isme göre, Blockchain her sektörde olacak ve Bitcoin fiyatında da bu gelişmeye bağlı olarak olumlu değişimler meydana gelebilir. Changpeng Zhao daha önceki açıklamalarında ise anonim Bitcoin Kâhini’nin Ekim için olan 16 bin dolarlık Bitcoin tahminine dikkat çekti. Binance CEO’su Changpeng Zhao, tahminin gerçekleşeceğini ancak bunun zamanlamasının biraz farklı olacağını öne sürdü. Changpeng Zhao’nun son dönemdeki açıklamaları için “Binance CEO’su “Daha Bitmedi” Dedi ve İddialı Bitcoin Tahminini Açıkladı” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap