Binance CEO’su “Saf FUD” Dedi ve Bazı Bitcoin Borsalarına Sert Çıktı

Binance CEO’su “Saf FUD” Dedi ve Bazı Bitcoin Borsalarına Sert Çıktı

Paylaş
Binance CEO’su “Saf FUD” Dedi ve Bazı Bitcoin Borsalarına Sert Çıktı

Kriptokoin.com – Dün dev Bitcoin borsası Binance’in Çin’deki ofisinin polis tarafından basılarak kapatıldığı iddiası piyasayı sarstı ve birçok kripto para ciddi değer kayıpları kaydetti. Piyasaya yansıyan bu haberler üzerine Binance CEO’su Changpeng Zhao, konuya yönelik açıklama yaptı ve iddiaları reddederek sahte haber yapanlara sert çıktı. Changpeng Zhao, Malta merkezli Binance’in aslında Şangay ofisine sahip olmadığını ve iddiaların rakip kripto borsaları tarafından başlatılan bir karalama kampanyasının parçası olduğunu iddia etti.

Binance CEO’su, Binance’in Çin’deki ofisinin basıldığı iddiasına sert çıktı

Popüler Bitcoin borsası Binance’in CEO’su Changpeng Zhao, kısa süre önce kripto para piyasasını sallayan “Binance ofisine polis baskını düzenlenerek kapatıldığı” iddiasını reddetti. Changpeng Zhao açıklamalarında önemli bir konuya değindi ve  Çin’deki Binance rakiplerinin borsaya yönelik asılsız haberler yaymak için çeşitli kişi ve/veya kuruluşlara ödeme yaptığını öne sürdü. Açıklamalarının devamında Binance’in CEO’su Changpeng Zhao, bu sahte haberleri yayanlara sert ifadelerle yüklendi:

Kesinlikle polis yok, baskın yok, ofis de yok. Umarım bu asılsız haber sitesindeki haberi okumak için para ödememişsinizdir. Çin’de ofisleri olan dört kripto para borsasından ikisinin Binance’ye yönelik sahte haberler yaymak için çeşitli haber sitelerine ve kişilere ödeme yaptığını biliyoruz.

Changpeng Zhao: Asılsız haberler “saf FUD”dur!

Binance’in CEO’sunun açıklamalarında ima ettiği borsalar şunlardır: Huobi, OKEx, Gate.io ve KuCoin. Changpeng Zhao’nun açıklamalarına bakılırsa, bu borsalardan ikisi Binance’ye yönelik sahte haber yaymak için çeşitli haber sitelerine ödeme yaptı. Basın saati itibariyle bu borsalardan Binance CEO’sunun iddialarına yönelik yanıt henüz gelmedi.

Ayrıca açıklamalarının devamında Changpeng Zhao, Binance’in Şangay’daki faaliyetlerinin doğasını netleştirmekten kaçındı ve iddiaları “saf FUD ” olarak reddetti. Konuya yönelik daha fazla detay için “Binance’ye Polis Baskını İddiası Piyasayı Sarstı! Bitcoin ve Altcoin’ler Kanıyor” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap