Binance CEO’su: Devletler Önümüzdeki Yıl Kripto Paralara Daha Çok İlgi Gösterecekler

Binance CEO’su: Devletler Önümüzdeki Yıl Kripto Paralara Daha Çok İlgi Gösterecekler

Paylaş
Binance CEO’su: Devletler Önümüzdeki Yıl Kripto Paralara Daha Çok İlgi Gösterecekler

Binance CEO’su Changpeng Zhao, önümüzdeki yıl kripto para dünyasında yaşanabilecek gelişmelerle ilgili tahminlerini paylaştı.

Changpeng Zhao devletlerin 2020’de kripto paraları daha yakından araştıracaklarını ve takip edeceklerini, bunun sektör için genel anlamda olumlu olacağını düşünüyor.

Devlet ve Kripto Para

Global Coin Research tarafından aktarılan bilgilere göre Changpeng Zhao, 2020’de yaşanabilecek bazı olaylarla ilgili görüşlerini paylaştı.

Zhao son zamanlarda devletlerin kripto paralara daha fazla ilgi duymaya başladıklarını, bunun 2020’de artarak devam edeceğini düşünüyor:

Dünya genelinde Blockchain’i ve sabitkoinler de olmak üzere kripto paraları araştıran devletlerin sayısı artıyor. Ayrıca küresel yasa standartları da şekilleniyor ve bu, kripto paraların geniş kitlelere yayılmaya başladığını gösteriyor.

Şu anda Çin’in kendi dijital parasını geliştirdiğini, Avrupa Merkez Bankası’nın dijital paralarla ilgili çalışmalar yaptığını düşünecek olursak Changpeng Zhao’nun haklı olduğunu görebiliriz.

Devletlerin bu yıl zaten kripto paraları araştırmaya başladıklarını söyleyen Zhao bu durumun önümüzdeki yıl içerisinde daha da yaygınlaşacağına inanıyor ve şunları söylüyor:

Bence 2020’de farklı farklı devletlerin çeşitli deneyler yaptığını göreceğiz. Bunlardan bazıları tutacak, bazıları tutmayacak. Ama tüm bu deneyler kripto para kullanımını genel olarak olumlu yönde etkileyecek.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap