Binance CEO’su CZ, en zenginler listesinde 3. sıraya yerleşti

Binance CEO’su CZ, en zenginler listesinde 3. sıraya yerleşti

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Binance CEO’su CZ, en zenginler listesinde 3. sıraya yerleşti

Kripto para piyasası, uzun müddetli düşüşün akabinde 2023 yılına yükselişle başladı.

Yakalanan bu yükseliş ile birlikte ekosistemin en varlıklı ismi olan Changpeng Zhao’nun serveti de 9,75 milyar dolar arttı. Binance CEO’su, Bloomberg tarafından derlenen “yeni finans sisteminin zenginleri” listesinde 3. sırada yer aldı.

Bloomberg editörleri, hazırlanan listede “2013 yılında en varlıklı 300 kişi” listesindeki isimlere yer vermedi. Son 10 yılda değişen finans piyasalarında milyarder olan isimlerin yer aldığı listenin birinci sırasında, Citadel’den Ken Griffin yer aldı. Dev hedge fon idare şirketinin CEO’sunun, 35 milyar dolar pahasında varlığı olduğu belirtildi.

Griffin’in akabinde ikinci sırada Susquehanna’dan Jeff Yass yer aldı.

Dünyanın en yüksek hacimli kripto para borsası Binance’in kurucusu Changpeng Zhao, yeni dünya zenginleri listesinde kendine 3. sırada yer buldu.

Bloomberg’e nazaran 2023 yılında CZ’nin serveti 28,2 milyar dolara ulaştı.

Bloomberg açıklamada, Binance’in dünya çapında 120 milyondan fazla kullanıcıya ulaştığını ve dev borsanın yıllık gelirinin 12 milyar doları bulduğunu öne sürdü. Ayrıyeten Changpeng Zhao’nun, Binance öncesinde finans sistemleri üzerine çalıştığı belirtildi.

Stan Druckenmiller, Chase Coleman üzere kripto para ekosistemi destekçisi isimler de listenin birinci 10 sırasında kendine yer bulan öteki yatırımcılar oldu.

Bu makale birinci olarak BeInCrypto üzerinde yayımlanmıştır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap