Binance CEO’su: Borsalarda Kripto Para Tutmak Daha Güvenli!

Binance CEO’su: Borsalarda Kripto Para Tutmak Daha Güvenli!

Paylaş
Binance CEO’su: Borsalarda Kripto Para Tutmak Daha Güvenli!

Binance kripto para borsasının kurucu ortağı ve CEO’su Changpeng Zhao, genel olarak borsalarda kripto para depolaması yapmanın, kişisel olarak kripto para depolaması yapmaktan daha güvenli olduğun iddia etti.

Binance CEO’su: Merkezi Borsalar Daha Güvenli

19 Ocak tarihinde yayınladığı bir tweet ile aslında Peter Schiff‘in yaşadığı olaya yanıt veren Zhao, ünlü altın yatırımcısını kendi iddiasına örnek gösterdi. Blockchain.com üzerinden açtığı bir cüzdanı kullanan Schiff, bir şekilde artık buna erişemediğini iddia etmeye başlamıştı.

Zhao ise konu hakkında yaptığı açıklamada “birçok ‘hardcore’ kripto para kurumunun kendi özel anahtarlarını kendin depolamayı savunduğuna” dikkat çekti. Ancak günümüzde birçok insanın özel anahtarlarını kendileri depolayamadığını ve bununla ilgili sıkıntılar çıktığını belirten CEO, daha sonra merkezi borsaların önemine değindi:

“Güvenilir merkezi bir borsa, birçok insan için daha güvenlidir. Zaten rakamlar ortada. Cüzdanlar üzerinde daha çok çalışmak gerekiyor.”

Zhao’nun aşağıdan okunabilecek tweet’i doğal olarak sektörün önde gelen isimlerinden ciddi tepkiler de aldı. Jameson Loop, Binance’in 2019 yılında hacklenip 40 milyon dolarlık Bitcoin (BTC) kaybı yaşadığını hatırlattı.

Merkezi borsalar şu an birçok kolaylıkları sayesinde çok tercih edilseler de, bu haberden de okuyabileceğiniz üzere gelecetek merkeziyetsiz borsaların daha popüler olacağı düşünülüyor.

Kaynak: Coin Türk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap