Binance CEO’su Bloomberg’e Konuştu: Bitcoin Küçük Gibi Duruyor Ama Fiyatlar 5-10 Yıl İçerisinde Yükselecek

Binance CEO’su Bloomberg’e Konuştu: Bitcoin Küçük Gibi Duruyor Ama Fiyatlar 5-10 Yıl İçerisinde Yükselecek

Paylaş
Binance CEO’su Bloomberg’e Konuştu: Bitcoin Küçük Gibi Duruyor Ama Fiyatlar 5-10 Yıl İçerisinde Yükselecek

Kriptokoin – Bloomberg TV’ye konuşan Binance CEO’su Changpeng Zhao, Bitcoin’in gerçek para olma çabası ve dünya çapındaki düzenleyicilerle etkileşimi konusundaki görüşlerini paylaştı.

Binance CEO’su Changpeng Zhao kısa süre önce Bloomberg TV’de yayına katıldı ve Bitcoin (BTC)’nin “gerçek para” olarak değerlendirilmediği iddiasını eleştirdi.

Uzun Süreli Bir Bakış Açısından Gerçek Para

Bloomberg, Bay Zhao’dan, eski Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Jean-Claude Trichet’in bir konuşmasıyla ilgili görüşünü istedi. Bay Trichet, “Bitcoin’in kendisi gerçek değil, bir para biriminin sahip olması gereken özelliklere sahip” olmadığını ve kripto para biriminin “paranın geleceği” olmadığını iddia etti.

Zhao, BTC ve kripto para birimi sektörünün bir bütün olarak başlangıçta olduklarına dikkat çekti. Bugünün BTC’sinin yüksek volatiliteye maruz kalan bir “küçük piyasa bonosu aracı” olarak kalacağını kabul ederken, BTC için en iyi günlerin henüz gelmediğini vurguluyor ve şöyle diyor:

“Temel teknolojiye uzun süre bakacak olursak, beş yıl on yıllık ufuk söylersek, endüstrinin büyüyeceğinden eminiz. Endüstri büyüdüğünde fiyatlar da yükselecek.”

Zhao ayrıca, ülkeler tarafından bir “yarış” olacağını düşünüyor. Bu, Çin Cumhurbaşkanı’nın özellikle blok zincir eğitimine ve blok zinciri teknolojisine büyük yatırım yapma kararından ilham aldı. Bu, daha fazla insanın BTC ile ilgili olarak kripto para biriminin sunduğu olumlu yönleri öğrenmesini ve anlamasını sağlayacak.

Regülatörün Tutumundaki Değişim Toplu Kabulü Getirecek

Changpeng Zhao, finansal gözlemcilerin kitle blok teknolojisinin benimsenmesine yönelik yürüttüğü olumlu tutum ve değişimin altını çizdi. En sevdiği örnek, Singapur Hükümeti’nin “derinlemesine bir teknoloji anlayışı” olduğunu söylüyor.

Bu alandaki son başarıları arasında, Zhao, Binance ile Ukrayna Hükümeti arasındaki bir mutabakatta yer aldı. Bu çerçevede, Ukrayna devlet kurumlarına danışmanlık ve eğitim yardımı verilecek.

Facebook’un kripto para birimi Libra hakkında soru sorulduğunda Changpeng Zhao, kaçınılmaz olarak, listeye geldiğinde son kararın kullanıcılara ait olduğunu ifade ediyor:

“Libra ortaya çıktığında daha yakından bakacağız. Ölçümümüz çok basit: kullanıcı sayısına bakıyoruz. Eğer yüksekse listelemekten başka çaremiz kalmıyor”

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap