Binance, Bu Altcoin’e Yatırım Yaptı: Milyonlar Aktı!

Binance, Bu Altcoin’e Yatırım Yaptı: Milyonlar Aktı!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Binance, Bu Altcoin’e Yatırım Yaptı: Milyonlar Aktı!

Ultiverse’de 4.5 milyon dolarlık bir tohum yatırım turuna öncülük ettikten bir hafta sonra, Binance’in girişim kolu, metaverse oyun girişiminde 5 milyon dolar daha bahis yapıyor. Kripto borsasının risk sermayesi ve inkübasyon birimi olan Binance Labs, 18 Mart’ta yayınlanan bir blog yazısında Ultiverse’e (MXS) ilk yatırımını duyurmuştu. Şimdi ise ikincisi geldi. İşte detaylar…

Binance, Ultiverse’e yatırım yaptı

DeFiance Capital, Three Arrows Capital ve SkyVision Capital’in de yatırım yaptığı fon toplama etkinliğine ortak oldu. Bu ilk 4.5 milyon dolarlık miktar, Ultiverse’in yönetim tokenı MXS’nin satışı şeklinde gerçekleşti.  Ancak şimdi Binance Labs, her iki şirkete göre Ultiverse’in öz sermayesine 5 milyon dolar daha yatırım yapmayı seçti. Binance Labs direktörü Nicole Zhang, ek yatırımın, firmaların “takımın gelecekteki yolu hakkında bir söz hakları olacak şekilde bağlı olmasını” sağlamak için yapıldığını söyledi.

Ulaş Utku Bozdoğan: Binance, Bu Altcoin’e Yatırım Yaptı: Milyonlar Aktı! 1

İlk tohum turunun duyurulmasının ardından Binance Labs, gelirlerin BNB Chain ile bir sosyal oyun metaverse oluşturmak için harcanacağını belirtti. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere BNB Chain, oyun ve metaverse projeleri tarafından sunulan türde büyük ölçekli uygulamalar için oluşturulmuş bir ağdır. Gerçekten de Zhang, BNB Chain’in oyun projelerini geniş ölçekte destekleyebilen tek ekosistem olduğunu iddia etti.

BNB Chain, oyunlardaki yüksek kapasite ile başa çıkmaya hazır

Zhang, Binance’in kapasite sorunlarıyla ilgili ilk elden deneyime sahip olduğunu da sözlerine ekledi. Geçmişte Binance’in Blockchain için önemli bir çekiş kazanan ve sorunlara neden olan oyunların örnekleri olarak BinaryX ve Cryptoblades’e işaret etti ve kripto devinin yakın zamanda benzer durumlarla başa çıkmak için ekstra kapasite eklediğini söyledi. Zhang, böylece, “şu anda tamamıyla hazır olduklarını”, “kapasitelerinin olduğunu” söylüyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Binance, Bu Altcoin’e Yatırım Yaptı: Milyonlar Aktı! 2

Şu anda bir girişimci olan CEO Frank Ma’nın yönetiminde Ultiverse’in oyunları üzerinde çalışan 100’den fazla kişi var. Girişimin ilk oyunu Endless Loop, oyna-kazan (P2E) işlevine sahip bir 3D çok oyunculu çevrim içi rol yapma oyunu (MMORPG) olacak. 2023’ün ilk çeyreğinde tam olarak piyasaya sürülmesi planlanıyor.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap