Binance, Bu Altcoin’de Süreçleri Durdurdu: Fiyat Çakıldı!

Binance, Bu Altcoin’de Süreçleri Durdurdu: Fiyat Çakıldı!

Paylaş
BTC Piyasası: Binance, Bu Altcoin’de Süreçleri Durdurdu: Fiyat Çakıldı!

Oyna-kazan Blockchain oyunu Axie Infinity’nin çalıştığı Ethereum side chain’i Ronin, validator’lerinden birinin istismarı nedeniyle 600 milyon doların üzerinde kayıp verdi ve kripto tarihinin en büyük hack’lerinden biri gerçekleşti. Olayın ardından Binance, Ronin ihlali soruşturmasına verdiği desteğin bir parçası olarak Axie Infinity’nin Ronin ağındaki kripto yatırma ve çekme işlemlerinin Salı gününden bu yana durdurulduğunu doğruladı.

Binance, Ronin işlemlerini askıya aldı

Salı günü Ronin (RON), bir saldırganın iki işlemde Ronin köprüsünden “sahte para çekmek için saldırıya uğramış özel anahtarlar kullandığını” ve kayıpları 173.600 Ethereum (ETH) ve 25.5 milyon USDC’de veya mevcut değerlerde 625 milyon dolardan fazla sabitlediğini açıkladı. Soruşturmada Axie Infinity ekibini desteklediği için Binance, Ronin ağındaki tüm para yatırma ve çekme işlemlerini askıya aldığını söyledi. Borsa ayrıca, olağandışı işlemleri izleyen özel bir izleme ekibiyle potansiyel hacker adreslerini de engelledi. Ek olarak Binance, Ethereum ağında Wrapped Ether (WETH) çekilmesini ve WETH’den ETH’ye dönüştürme işlevini duraklattı. Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, Ronin (RON) fiyatı kısa sürede %20’den fazla değer kaybetti.

BTC Piyasası: Binance, Bu Altcoin’de Süreçleri Durdurdu: Fiyat Çakıldı! 1

Binance tarafından yapılan açıklamaya göre, “Ronin (RON) ağında meydana gelen güvenlik ihlalinin ardından Binance araştırma ekibi, bilgisayar korsanını tespit etmek amacıyla Axie Infinity ekibini ağ köprüsüyle ilgili işlemleri takip ederek destekliyor”. Bilgisayar korsanlarının saldırıdan hemen sonra Huobi, FTX ve Crypto.com dahil olmak üzere çeşitli borsalara binlerce ETH göndermesi uzmanlar tarafından olası bir yanlış adım olarak nitelendirdi. Bu platformlar müşterinizi tanıyın (KYC) doğrulama sistemlerine sahip olduğundan, bu mevduatlar bilgisayar korsanının kimliğini keşfetmek ve nihayetinde onları parayı iade etmeye zorlamak için kullanılabilir.

Sonuç olarak, Binance, Axie Infinity ekibini ve kanun uygulayıcılarını bu konuyu araştırmalarında desteklerken, Ronin (RON) ağındaki tüm para yatırma ve çekme işlemlerini 29 Mart itibariyle askıya aldı. Potansiyel hacker adresleri de engellendi ve olağandışı işlemleri izlemek için özel bir izleme ekibi kuruldu.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap