Binance borsasından BSC için 1 milyar dolarlık fon

Binance borsasından BSC için 1 milyar dolarlık fon

Paylaş
Uzman Coin: Binance borsasından BSC için 1 milyar dolarlık fon

Binance borsası, blok zinciri teknolojisinin gelişimi ve Binance Smart Chain‘in gelişimi için 1 milyar dolarlık fon ayırdığını açıkladı. Borsa, fonun yarısını oyun, sanal gerçeklik ve blok zinciri tabanlı finansal hizmetler için ayıracak. Kalan meblağın 300 milyon doları programlamaya, 100’er milyon dolarlık kısımlar da likidite teşvikleri ve kaliteli çalışan yetiştirilmesine harcanacak.

‘BSC Hızlandırıcı Fonu yatırım yöneticisi Gwendolyn Regina konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“1 milyar dolarlık teşvikle yapmak istediğimiz, çapraz zincir ve çoklu zincir altyapıları inşaa ederek bunların diğer blok zincirlerle entegre olabilmesini sağlamak”

Bilindiği üzere Binance borsası ABD’den Singapur’a, Avrupa’dan Güney Afrika’ya kadar dünyanın birçok regülasyon kurumu tarafından adeta kıskaca alınmış durumda. Borsa CEO2su Changpeng Zhao ise her defasında regülasyonlara uymak için ellerinden geleni yaptıklarını belirtiyor. “CZ” olarak da bilinen başarılı CEO, verdiği bir röportajda, “Zamanımın %80’ini regülasyonları düşünerek geçiriyorum” demişti.

Borsa Avrupa başta olmak üzere birçok ülkede regülasyonlara uyma gerekçesiyle, kaldıraçlı ve opsiyon işlemlerini de kaldırdığını açıklamıştı.

Binance borsasının kendi token’ı olan ve 2021 yılında müthiş bir yükseliş kaydeden BNB coin şu sıralar 420 dolar civarında işlem görüyor. BNB‘nin piyasa değeri de yaklaşık 66 milyar dolar.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap