Binance Borsasında Büyük Hata

Binance Borsasında Büyük Hata

Paylaş
Binance Borsasında Büyük Hata

Kripto para dünyasının en ünlü ve en çok hacme sahip borsası olan Binance, yaptığı büyük hata ile konuşuluyor. Platformunda birçok kripto paranın alım ve satımına imkân tanıyan ünlü borsanın yaptığı hata büyük kayıplara sebep oldu. Yaşanan bu akıl almaz hadise de tam 2355 adet Ethereum 0,03 dolardan satışa sunuldu. Binance yetkilileri tarafından uzun uğraşlar sonucu hata tespit edildi. Tespit edilen bu hatanın ise sistem kaynaklı olduğu öğrenildi. Kısa süreliğine de olsa Ethereum’un 0,03 dolardan satışı sonucu tam 2355 adet ETH satıldı.

Kripto para ticareti denildiği zaman insanın aklına ilk olarak Binance borsası geliyor. Bu denli büyük bir firmanın yaşadığı problem ise şaşkınlık yarattı. Ünlü borsada sistemsel bir hatanın yaşanması büyük kayıpla sonuçlandı. Şirket yetkilileri tarafından yapılan açıklamada, yazılımsal bir hatadan dolayı böyle bir olayın yaşandığı belirtildi. 180 dolardan işlem gören ETH’nin 0,03 dolardan satıldığı anlaşılınca, sisteme anında müdahale edilerek kısa sürede problem ortadan kaldırıldı. Ancak bu süre içerisinde 2355 adet ETH’nin satılmasına engel olunamadı.

Sistem üzerinde yapılan incelemelerde problemin 2355 adet Ethereum satın almak isteyen kişiden kaynaklandığı öğrenildi. Borsa uzmanları yaşanılan bu hadisenin daha öncede sıklıkla başlarına geldiğini belirterek gerekli yazılım güncellemesinin de yapıldığını açıkladılar. Bu hatadan sonra Binance yetkilileri tüm yatırımcılara, alım ve satım işlemi yaparken fiyatları iki defa kontrol etmelerini önerdi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap