Binance, Bitcoin Lightning Network Entegrasyonunu Tamamladı!

Binance, Bitcoin Lightning Network Entegrasyonunu Tamamladı!

Paylaş
BTC Piyasası: Binance, Bitcoin Lightning Network Entegrasyonunu Tamamladı!

Kripto para borsası Binance, merakla beklenen bir duyuruyla Pazartesi günü Bitcoin Lightning Network entegrasyonunu tamamladığını açıkladı. Bu da kripto para dünyasında büyük bir gelişmenin sinyalini verdi. Bu entegrasyon sayesinde Binance kullanıcıları artık Bitcoin para çekme ve yatırma süreçlerini hızlandıracak. Çünkü bu süreçler için Layer-2 ölçeklendirme tahlilini kullanacaklar. Bu da borsa ve daha geniş kripto topluluğu için kıymetli bir adım manasına geliyor. İşte detaylar…

Borsanın kritik entegrasyonu gerçekleşti

Binance, Mayıs ayının başlarında Bitcoin Ordinals ile bağlantılı artan gas fiyatları nedeniyle borsanın para çekme süreçlerini süreksiz olarak durdurmak zorunda kaldığı bir periyodun akabinde, geçtiğimiz iki ay boyunca Bitcoin Lightning Network’ü entegre etme zorluğunu üstlendi. Daha verimli ve ölçeklenebilir bir tahlile duyulan muhtaçlığı fark eden Binance CEO’su Changpeng Zhao, Haziran ayında takımın Lightning Network’ü entegre etmek için itinayla çalıştığını doğruladı.

https://twitter.com/binance/status/1680777249090576385

Binance, Lightning Network’ten yararlanarak Bitcoin süreçlerinin suratını ve ölçeklenebilirliğini artırmayı amaçlıyor. Sonuç olarak kullanıcılara daha sıkıntısız tecrübeler, daha düşük süreç maliyetleri ve daha süratli ödeme mühletleri sunmakta. Lightning Network’ün zincir dışı özellikleri, ağ tıkanıklığı ve süreç gecikmeleri üzere kritik problemleri ele alarak Bitcoin kullanımının genel verimliliğini ve rahatlığını tesirli bir halde artırıyor.

Binance’in Bitcoin Lightning Network’ün Layer-2 ölçeklenebilirliğini başarılı bir formda entegre etmesiyle birlikte, gelecekte öbür borsaların da birebir şeyi yapması mümkündür. Bu atılım, Lightning Network’ün potansiyelinin ve kripto para ekosistemine getirebileceği pahanın dal oyuncuları ortasında giderek daha fazla kabul gördüğünü gösteriyor.

BTC Piyasası: Binance, Bitcoin Lightning Network Entegrasyonunu Tamamladı! 1

Bitcoin Lightning Network, ilgi görüyor

Bu his, kripto piyasasının önde gelen isimleri tarafından daha da pekiştirildi. Jack Dorsey tarafından yönetilen kripto ödeme şirketi Block Inc. kısa mühlet evvel Bitcoin Lightning Network’ün gelişimini ve büyümesini destekleme taahhüdünü açıkladı. Şirketin Bitcoin odaklı ünitesi TDB, Lightning Network’e likidite sağlamak için Bitcoin rezervlerini kullanmayı planlıyor. Buna ek olarak TDB, yetersiz likiditeden kaynaklanan başarısız süreçleri azaltmak için kendi Lightning Hizmet Sağlayıcısını kurmaya hazırlanıyor.

Dünya çapında en büyük kurumsal Bitcoin sahibi olarak tanınan MicroStrategy de Bitcoin Lightning tahliline olan hevesini gösterdi. MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, Bitcoin Lightning’i e-posta adresine entegre ederek bir adım daha ileri gitti ve teknolojinin potansiyeline olan şahsî inancını gösterdi.

https://twitter.com/saylor/status/1648048053742456837

Kripto sanayisi gelişmeye devam ederken, Bitcoin Lightning Network’ün Binance tarafından entegrasyonu üzere gelişmeler çok kıymetli kilometre taşlarını temsil ediyor. Bu gelişmeler sırf kripto paraların fonksiyonelliğini ve ölçeklenebilirliğini artırmakla kalmıyor. Tıpkı vakitte daha geniş bir benimseme ve kullanımın da önünü açıyor. Büyük oyuncuların Lightning Network’ün gelişimini desteklemesiyle Bitcoin’in geleceği parlak duruyor.  Binance kullanıcıları artık Lightning Network entegrasyonunun avantajlarından fayda sağlıyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap