Binance Avustralya Doları Desteği Ekledi

Binance Avustralya Doları Desteği Ekledi

Paylaş
Binance Avustralya Doları Desteği Ekledi

Kripto para borsası Binance, platformuna iki yeni özellik ekledi.

İlk olarak, borsa İngiltere’nin İngiliz sterlini (GBP) transferleri için İngiltere’nin Daha Hızlı Ödeme Planını (FPS) etkinleştirdi. İkinci olarak, doğrudan geleneksel para-kripto para işlemlerine Avustralya doları (AUD) desteğini ekledi.

AUD Desteği

Çarşamba günü yapılan duyuruya göre, yeni özellikler Avustralyalı geleneksel para-onramp çözümleri sağlayıcısı Banxa aracılığıyla sağlanıyor.

AUD desteği Binance kullanıcılarının banka havaleleri, banka ve kredi kartları ile doğrudan Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) satın almalarına izin verecek. Banxa ayrıca Binance için euro (EUR) ödemelerini de destekliyor. Banxa CEO’su konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullanıyor:

Banxa, kripto borsalarının, cüzdanlarının ve diğer kripto platformlarının kripto dönüşümlerine anında geleneksel para dönüşümü sunmasına izin veriyor. Tek bir entegrasyon ile iş ortaklarımız hem yerel hem de küresel ödeme seçeneklerinden yararlanırken Banxa, tüm düzenleme, uyumluluk ve chargeback işlemleri ile ilgileniyor.

Öte yandan 2014 yılında kurulan Banxa, web sitesine göre şu anda Hong Kong merkezli KuCoin borsası ve ABD merkezli kripto para cüzdanı Edge’e de hizmet veriyor. Ayrıca Binance, geleneksel para ödeme seçenekleri ve ortaklıklarını genişletmeye devam ediyor. Borsa şu anda sekiz ortak aracılığıyla Simplex, Koinal, Paxful, AdvCash, Papara, Flutterwave, Latamex ve Banxa üzerinden 20’nin üzerinde geleneksel para birimini destekliyor.

Binance CEO’su Changpeng Zhao konuyla ilgili, “Geleneksel para birimlerinin kripto ile uzun süre birlikte kalacağına inanıyoruz. Küresel para arzının %99,9’dan fazlası hala geleneksel paralarda ve kriptoya daha kolay akış sağlamak için köprüler inşa etmeye devam etmemiz gerekiyor. 2020’de 180 geleneksel para biriminin tamamına destek eklemeyi amaçlıyoruz.” ifadelerini kullanmıştı.

FPS Desteği

Bunun yanında FPS, Binance kullanıcılarının “neredeyse anında düşük ücretli” GBP banka havaleleri yapmasına izin verecek. FPS, farklı bankaların müşteri hesapları arasındaki ödeme sürelerini 3 iş gününden birkaç saniyeye indiren bir İngiltere bankacılık girişimi olarak karşımıza çıkıyor. Yapılan açıklamalara göre şu anda Coinbase, Blockchain.com’un The Pit, CEX.IO ve Coinfloor gibi yalnızca küçük bir kripto para birimi borsası için bu yeni düzeni etkinleştirdi.

Kaynak: The Block

Kaynak: Coin Türk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap