Binance ABD’de Kripto Para Fiyatları Neden Daha Düşük?

Binance ABD’de Kripto Para Fiyatları Neden Daha Düşük?

Paylaş
BTC Piyasası: Binance ABD’de Kripto Para Fiyatları Neden Daha Düşük?

İnsanlar kripto para ünitelerini bir fiyat farkı karşılığında değiştirdiğinde buna Kayma (slippage) denir. Ekseriyetle fark birkaç yüz dolardır. Lakin büyük fonlar ele alındığında bu durum âlâ bir fark yaratıyor. Bununla birlikte, Binance ABD’de tokenleri olağandan daha düşük bir fiyata listeliyor. Örneğin, ETH olağandan 200 dolar daha düşük. Bu neden oluyor? Bu makalede, bu ilgi cazip piyasa trendine hangi faktörlerin katkıda bulunduğunu keşfedeceğiz.

Düzenleyici uyumluluk ve likidite

Binance ABD’de kripto para fiyatlarının düşük olmasının en kıymetli nedenlerinden biri mevzuata uyumluluktur. Binance ABD, ABD’li yetkililer tarafından uygulanan katı düzenleyici çerçeve dahilinde faaliyet gösteriyor. Buna Müşterini Teşhis (KYC) ve Kara Para Aklamayı Tedbire (AML) düzenlemelerine uymak da dahildir. Bu, şeffaflığın ve hesap verebilirliğin artmasına katkı sağlıyor.

BTC Piyasası: Binance ABD’de Kripto Para Fiyatları Neden Daha Düşük? 1

Sağlam uyumluluk tedbirlerinin uygulanması, Binance ABD’nin uyumluluğa ve yasal düzenlemelere açıklığa öncelik veren kurumsal yatırımcıları ve ferdi yatırımcıları çekmesini sağlar. Sonuç olarak borsa, daha büyük bir likidite havuzundan faydalanır. Ayrıyeten bu da kripto para fiyatlarını tesirler. Daha yüksek likidite, daha yüksek süreç hacmi manasına gelir. Buna nazaran bu durum daha dar alış-satış farklarına ve potansiyel olarak daha düşük fiyatlara yol açar.

Coğrafi arbitraj ve piyasa verimliliği

Kripto para piyasalarının merkezi olmaması, yatırımcıların coğrafik arbitraj fırsatlarından yararlanmasına imkan tanır. Coğrafik arbitraj, bir varlığın farklı bölgelerdeki fiyat farklılıklarından yarar sağlamak manasına gelir. Kripto para ünitelerinin fiyatı büyük ölçüde global piyasa güçleri tarafından belirleniyor. Ayrıyeten arz, talep ve likiditedeki bölgesel farklılıklar fiyat tutarsızlıklarına yol açıyor.

BTC Piyasası: Binance ABD’de Kripto Para Fiyatları Neden Daha Düşük? 2

Yetki sınırlamaları nedeniyle Binance ABD, global muadili Binance.com’dan farklı bir piyasaya sahiptir. Hasebiyle, bu iki platform ortasında piyasa verimsizlikleri ortaya çıkabili. Buna nazaran bu da yatırımcıların fiyat farklılıklarından faydalanması için fırsatlar yaratır. Arbitrajcılar bu fırsatlardan yararlandıkça, fiyatlar vakit içinde yakınsama eğilimi göstererek farklılıkları istikrarlar. Fakat, düzenleyici kısıtlamalar ve farklı kullanıcı tabanları üzere çeşitli nedenlerle piyasa verimsizlikleri devam edecek. Buna nazaran bu durum Binance ABD’de fiyatların düşmesine neden oluyor.

Kripto para üniteleri için alım satım çiftleri ve borsa teklifleri

İşlem çiftlerinin ve borsa tekliflerinin mevcudiyeti de kripto para borsaları ortasındaki fiyat farklılıklarında rol oynar. Her borsa, esasen birbirlerine karşı alınıp satılabilen kripto para kombinasyonları olan kendine has alım satım çiftleri setine sahiptir. Bir borsadaki süreç çiftlerinin çeşitliliği likiditeyi, süreç hacmini ve nihayetinde fiyatı tesirler.

BTC Piyasası: Binance ABD’de Kripto Para Fiyatları Neden Daha Düşük? 3

ABD merkezli bir borsa olan Binance ABD, lokal düzenlemelere ve listeleme standartlarına uymak zorundadır. Sonuç olarak, alım satım çiftlerinin seçimi, ana platformu Binance.com da dahil olmak üzere öbür global borsalardan farklı olabilir. Binance ABD’deki sonlu alım satım çifti yelpazesi, makul kripto paralara yönelik likiditeyi ve talebi etkileyebilir. Öbür taraftan daha geniş seçenekler sunan borsalara kıyasla potansiyel olarak daha düşük fiyatlara yol açıyor.

Kripto para borsaları ortasında rekabet ve fiyat yapısı

Kripto para borsaları ortasındaki rekabet ortamı da fiyat eşitsizliklerine katkıda bulunur. Kullanıcıları çekmek ve alım satım faaliyetlerini teşvik etmek için borsalar ekseriyetle farklı fiyat yapıları ve promosyon teşvikleri kullanır. Bu faktörler, yatırımcıların süreçlerini nerede gerçekleştireceklerine dair kararlarını etkileyerek likiditeyi ve fiyatları etkileyebilir.

BTC Piyasası: Binance ABD’de Kripto Para Fiyatları Neden Daha Düşük? 4

Btcpiyasasi.com olarak baktığımızda rekabetin yüksek olduğu ABD piyasasında kendine bir yer edinmek isteyen Binance ABD, yatırımcıları teşvik etmek için cazip fiyat yapıları, indirimli alım satım fiyatları ve başka teşvikleri uygulamaya koymuştur. Binance ABD, daha uygun şartlar sunarak daha geniş bir kullanıcı tabanını kendine çekmeyi sağlıyor. Ayrıyeten, likiditeyi artırmayı ve rakiplerine kıyasla daha düşük fiyatları muhafazayı hedefliyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap