BiLira, önümüzdeki hafta piyasaya sürülüyor

BiLira, önümüzdeki hafta piyasaya sürülüyor

Paylaş
BiLira, önümüzdeki hafta piyasaya sürülüyor

Ethereum üzerinde çalışan ve Türk Lirası ile 1:1 oranında deteklenen stabil kripto para BiLira, önümüzdeki hafta piyasaya sürülüyor.

Emin Gün Sirer’in liderlik ettiği Ava Labs, Varol Civil, Alp Ihlamur, Onur Umut ve diğer birkaç yatırımcının dahil olduğu bir grup tarafından 250,000 dolarlık yatırım aldığı bildirilen BiLira Teknoloji A.Ş., BiLira’yı 9 Aralık’ta kripto para borsası Coiny’de BiLira/TL çiftiyle işleme açacak.

Kullanıcıların ilk olarak Temmuz ayında duyurulan BiLira’yı edinebilmesi için öncelikle kimlik doğrulama sürecini tamamlamaları gerekiyor. İkinci aşamada ilgili banka hesabına Türk Lirası transferinin yapılmasının ardından BiLira, alıcının Ethereum cüzdanına gönderiliyor.

BiLira’nın resmi internet sitesinde belirtildiği üzere, şu an için Garanti, VakıfBank, Fibabanka ve Turkishbank gibi dört farkı ödeme kanalı mevcut. BiLira’yı kullanmaya başlamak için en az 100 TL’lik bir transfer gerekiyor.

Etherscan adresine göre, şimdiden 256,600 BiLira yaratılmış durumda.

Son olarak şirket, Türk Lirası haricinde farklı para birimlerine endeksli stabil kripto paralar da geliştirmeyi planlıyor.

Kaynak: Uzman Coin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap