Bilgiler Konuşuyor: Bakın Bitcoin Balinaları Ne Yapıyor!

Bilgiler Konuşuyor: Bakın Bitcoin Balinaları Ne Yapıyor!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Bilgiler Konuşuyor: Bakın Bitcoin Balinaları Ne Yapıyor!

On-chain analizleri, balina arzı azalırken bireysel satın alımın hızlandığını gösteriyor. Bu yazıda, Deep Dive’ın son raporundan alınmış verilerle Bitcoin balinalarının davranışlarını inceliyoruz.

Bireysel yatırımılar daha fazla Bitcoin satın alıyor

Kripto cüzdanları içerdikleri Bitcoin miktarına göre sınıflandırabilir. Kriptokoin.com olarak aktardığımız Deep Dive raporunda, 10 BTC’nin altındaki cüzdanlar bireysel, 10’un üzerinde ve 10.000 BTC’nin altındaki cüzdanlar balina kategorisine dahil ediliyor. Rapor ayrıca, BTC ekleme veya satma oranını anlamak için bu gruplar arasındaki 30 günlük yüzde değişimini inceliyor. Aşağıdaki grafik, her iki grubun arzının arttığı, azaldığı veya zıt yönlerde ilerlediği dönemleri göstermektedir.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bilgiler Konuşuyor: Bakın Bitcoin Balinaları Ne Yapıyor! 1

Şu anda, balina arzı düşerken, son iki ayda bireysel satın almada güçlü hızlanma eğilimi gözlemleniyor. En iyi işaret (açık mavi), her iki grubun da BTC satın aldığı ve daha güçlü talebe işaret ettiğini görmektir. Tipik olarak geçen yıl boyunca, balinalar satış yaparken Bitcoin satın alan uzun vadeli bireysel yatırımcı dönemleri oldu. Dolaşımdaki arzın daha küçük bir payı olmasına rağmen, son birkaç yılda 0,1 BTC’nin altındaki bireysel yatırımcının en güçlü birikim süreçlerinden biri gerçekleşiyor. Bireysel yatırımcılar, çok fazla dağıtım dönemi olmadan her zaman birikme eğilimindedir. Sonuç olarak, Deep Dive ve Glassnode verilerine göre bireysel yatırımcılar Bitcoin birikimlerini sürdürüyor. İki grubunda yoğun talep gösterdiği en yakın dönem 2021’in ilk aylarında gerçekleşti. Mevcut seviyelerde bireysellerin baskınlığı söz konusu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap