Biden’ın imzaladığı savunma yasasında dağıtık defter teknolojileri detayı

Biden’ın imzaladığı savunma yasasında dağıtık defter teknolojileri detayı

Paylaş
Uzman Coin: Biden’ın imzaladığı savunma yasasında dağıtık defter teknolojileri detayı

ABD başkanı Joe Biden, 2022 yılının Ulusal Savunma Yetkisi Yasası’nın geçtiğimiz hafta meclis ve Senato’dan geçmesinin ardından son imzayı attı.

Daha çok asker maaşları ve askeri araç alımlarıyla ilgili maddelerin olduğu kanunda kripto para bağlantılı konular ve blok zinciri için de, küçük de olsa bir bölüm ayrılmış durumda… Kanun burada topu Savunma Bakanlığı’na atarken, 1 Nisan 2022’ye kadar dağıtık defter teknolojileri de dahil olmak üzere yeni teknolojileri sisteme katmak için bir kurum geliştirilmesini talep ediyor.

Dijital yeteneklerin işe alımı…

Kanunun içinde geçen dağıtık defter teknolojisi kısmı, “işe alınacak dijital yeteneklerden beklentiler” başlığı altında yer alıyor. Kanun ayrıca, Savunma Bakanı’na, işe alım konusunda bir kişiyi yetkilendirme görevi de veriyor.

Kanunda dijital teknolojilerle ilgili geniş bir bölüm yer almıyor ve içerikler daha çok Rusya-Ukrayna gerginliğinde Ukrayna’ya verilecek destekler, asker maaşlarının artırılması ve ABD ordusunun harcamalarının da artırılması gibi konuları kapsıyor.

Joe Biden son olarak Kasım ayında, kripto para sektöründe önemli derecede tartışma konusu olan ve kripto paraların vergilendirilmesi konusunda da maddeler içeren trilyon dolarlık altyapı tasarısını imzalayarak resmen yasalaştırmıştı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap