Bernstein Krizde ‘Bu Kripto Paradan Alın’ Diyor!

Bernstein Krizde ‘Bu Kripto Paradan Alın’ Diyor!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Bernstein Krizde ‘Bu Kripto Paradan Alın’ Diyor!

Bernstein analistlerine nazaran, mevcut düzeyler kripto para piyasasına geri dönmek için ülkü vakte işaret ediyor. ‘Hangi kripto para satın alınmalı’ sorusuna net bir yanıt verildi…

Bernstein analistlerine nazaran artık satın alınacak kripto para

Amerikan özel servet idaresi şirketi Bernstein analistleri, kripto para piyasasındaki mevcut yatırım fırsatlarını kıymetlendirdi. Uzmanlara nazaran, Bitcoin’in önünde çok daha parlak günler var. ABD’nin devam eden bankacılık krizinin Bitcoin’in karı olduğunu savunuyorlar.

Analistler, ABD bankacılık krizinin sonunda Bitcoin’i ana akım benimsemeye iten katalizör olabileceğini kestirim ediyor. Niyetlerine nazaran, bankaların problemleri “yeni bir kripto döngüsünü” besleyecek.

Bernstein analistleri Gautam Chhugani ve Manas Agrawal Çarşamba günü CNBC tarafından görülen bir notta, “Güvenli liman sinyali, kripto cüzdanları tasarruf hesapları olarak zorlayan yeni bir kripto döngüsüne yol açacak. Hazine faizleri ile banka mevduat faizleri ortasındaki fark, zayıf bilançoların para piyasalarına yeni bir kitlesel göçe yol açmasıyla bankaların içini boşaltmaya devam edecek” dedi.

“Gemiyi kurtarmak için Fed, doların bedelini düşürmeye ve mali baskıya tekrar başvurmak zorunda kalacak ve Bitcoin’in dijital altın rolünü geri getirecek” diye eklediler.

Bitcoin yıl başından bu yana %75 paha kazandı

Her iki analist de 2023’ün şahsî cüzdanların çok ölçeklendiği ve büyüdüğü bir yıl olacağını öngörüyor. Bununla birlikte, Bernstein daha evvel kriptonun geleceği konusunda kendinden emindi. Bu ayın başlarında firma, FTX’in çöküşünün kripto piyasalarındaki en son yükselişi tetiklediğini öne sürdü.

Boğa hissedenler yalnızca analistleri değil. Kripto yatırımcıları şimdiye kadar genel olarak olumlu bir 2023 geçirdi. Bitcoin’in fiyatı, yılın başından bu yana yaklaşık %75 artışla yaklaşık 29.000 dolardan süreç görüyor. Optimist sesler yükseliyor, lakin BTC volatilitesi konusunda ihtiyatlı davranılıyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bernstein Krizde ‘Bu Kripto Paradan Alın’ Diyor! 1

Bu haftanın başlarında, Standard Chartered’daki bir araştırmacı, “kripto kışı” olarak bilinen piyasa sakinliğinin sona erdiğini argüman etti. Standard Chartered’ın dijital varlık araştırma lideri Geoff Kendrick, Bitcoin’in 2024’ün sonunda 100.000 dolara ulaşabileceğini iddia ediyor. Btcpiyasasi.com olarak raporun detaylarına bu yazıda yer verdik.

BTC boğaları 30.000 dolar için ne kadar güçlü?

Bitcoin fiyatı, 26 Nisan’da 30 bin dolara yükselmesinin akabinde, keskin bir dönüş yaptı. Bir saatten kısa bir müddet içinde 27 bin doların altına düştü. Daha sonra short konumların tasfiye edildiğini gördük. Bu da BTC’nin fiyatını tekrar yükseltti.

Yatırımcılar ayrıyeten 2024 Bitcoin halving’in BTC fiyatı üzerindeki muhtemel tesirlerini de merak ediyor. Bu mevzuda, tanınan kripto analist PlanB’nin şimdiki varsayımlarını aktarmıştık. Robert Kiyosaki üzere kimi BTC savunucuları fiyatından çok daha yükseğe çıkacağından emin.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap